Vyberte možnost Stránka

Na co si dát pozor při cestě na dovolenou autem?

Na co si dát pozor při cestě na dovolenou autem?
Rate this post
!AdSense – before contentChystáte se jet na dovolenou autem? Pak právě pro vás je určen náš článek plný doporučení, jak předejít problémům a strávit tak dovolenou v klidu. Zjistěte, na co všechno si dát pozor při cestě na dovolenou autem!

 Mezi zeměmi, kam Češi vyráží nejčastěji na dovolenou autem, jednoznačně vede Chorvatsko. Tato země je finančně dostupná, lze do ní dojet poměrně rychle a pohodlně a jistě láká i čisté moře a oblázkové pláže. Ovšem nejen na cestu do Chorvatska je nutné se připravit.

Nechte si doplnit všechny kapaliny, Zkontrolovat celkový stav vozidla i tlak v pneumatikách, doplnit drobné náhradní díly, aerodynamický deflektor na přední dveře, který dovoluje přirozené větrání a pohodovou jízdu, atd.

Většina lidí dost často podceňuje možná rizika, která je mohou na cestě nejen do Chorvatska potkat. V případě, že pak dojde k nehodě nebo defektu na automobilu, zpětně litují, že nevěnovali dostatek pozornosti nezbytnostem, které jim následně zkazili poklidný průběh dovolené.

Odpočiňte si v Chorvatsku! S našimi tipy bude vaše cesta na dovolenou plynulá a bez problémů!

 

Na co tedy nezapomenout před tím, než na svou dovolenou vyrazíte?

1. Servis automobiluKontrola vozu v servisu je naprostou nutností. Nechte si doplnit všechny kapaliny, zkontrolovat celkový stav vozidla i tlak v pneumatikách, doplnit drobné náhradní díly (žárovky atd.)

Tip! Všechno potřebné od nových žárovek po nové autopotahy nakup přes internet, díky tomu ušetříš mnoho peněz.

 

2. Dopravní předpisy – Zjistěte si všechny informace o dopravních předpisech v zemích, kterými budete projíždět.

 

3. Kontakty – Důležité je mít při ruce připravené kontakty, kam je možné se obrátit pro pomoc při krizových situacích. (Česká ambasáda, záchranné složky, asistenční služby, …).

 

4. Doklady – Důležitá je kontrola jejich platnosti a úplnosti. Je důležité mít všechny doklady v pořádku, a to nejen ty své osobní, ale také doklady třeba od automobilu. Vhodné je mít také doklady nakopírované v případě ztráty či odcizení jejich originálů.

 

5. Pojištění – Zjistěte si, zda vaše pojištění (povinné, havarijní, ostatní pojištění) platí i pro jiné země.

 

6. Mapy – Zapomenout by jste neměli ani na nákup nových map a aktualizaci své navigace.

 

7. Čerpací stanice – V zahraničí není síť čerpacích stanic tolik hustá, jako je tomu v ČR, proto se připravte ‘’itinerář čerpání pohonných hmot’’.

 

8. Dopravní nehoda – Na místě je mít vhodné fotoaparát nebo mobilní telefon s fotoaparátem, kterým nehodu zdokumentujete. Další důležitou věcí je euroformulář, kterým prokážete míru poškození vašeho vozu a také vaší vinu či naopak nevinu.

 

Jedete na dovolenou autem?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.