Vyberte možnost Stránka

Jak si zpříjemnit cestu autem?

Jak si zpříjemnit cestu autem?
Rate this post
!AdSense – before contentČeká vás dlouhá cestování v automobilu? Díky našim tipům budete po celou dobu v pohodě!

Cesta autem může být pro někoho dost velká zátěž. Pokud i vy dlouhé cestování v automobilu špatně snášíte, je třeba zapracovat na tom, aby vás napříště cesta bavila a bylo vám pohodlně.

Stačí změnit několik věcí a vaše příští cesta autem bude mnohem příjemnější a méně stresová!

 

Jak si tedy zpříjemnit cestu autem?

1. Pohodlí – Hodiny strávené za volantem mohou způsobit nejen špatnou náladu, ale také bolest zad, krčních obratlů i svalů. Věnujte svému pohodlí v autě dostatečnou pozornost.

Vnímejte své držení těla. Ideální je zhruba 100 stupňový úhel sedadla. Pořídit si můžete také levné loketní opěrky do auta. Vašemu tělu také prospějí časté pauzy, během nichž se protáhnete a rozpohybujte ztuhlé svalstvo a klouby.
 
2. Stres – Přestaňte se rozčilovat, ubližujete tím sobě i svým spolucestujícím. Podpořte pohodu během cesty tím, že si:

  • Promyslíte cestu dopředu a tím se tak vyhnete opravovaným úsekům, zácpám apod.
  • Připravíte si dostatek oblíbené muziky.
  • Procvičíte relaxační techniky, například hluboké pravidelné dýchání.
  • Koupíte nové stěrače. Nic nedokáže člověka vynervovat více, než špatně stírající stěrače. (Objednat zde)

Tip! Pokud řídíte málo nebo vůbec, pak se může stát, že se za volantem budete cítit nejistí. Ujistěte se, že dlouhou cestu autem zvládnete tím, že si přikoupíte nějaké hodiny s lektorem z autoškoly. Získáte opět jistotu v sebe sama a cesta tak bude pohodová a bez nervů. “Naučíme vás řídit i znovu získat sebevědomí za volantem”, říká zástupce autoškoly FEKI.
 
3. Únava – Není nic horšího, než se vydat na dlouhou cestu autem ospalí. Proto se před dnem dlouhého cestování dobře vyspěte. Důležité je především vnímat potřeby svého organismu. Pokud se během cesty budete cítit ospale, je třeba požádat o vystřídání nebo zastavit a před dalším pokračováním si odpočinout.
 
A jak prožíváte dlouhé cesty vy?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.