Vyberte možnost Stránka

Už vás nebaví jezdit do práce autobusem? Vyzkoušejte elektrokolo!

Už vás nebaví jezdit do práce autobusem? Vyzkoušejte elektrokolo!
Rate this post

Bicykly patří v dnešní době k nejšetrnějším dopravním prostředkům. Cyklistika se těší velké popularitě a mnoho lidí jezdí každý den na kole do práce. Co si ale mají počít ti, kteří nemají v oblibě hromadnou dopravu, ale mají různá zdravotní omezení, jež jim nedovolí každý den šlapat několik kilometrů do pedálů? Odpověď je prostá, stačí si vybrat z široké nabídky elektrokol. Pojďme si tento speciální dopravní prostředek představit.

Pro koho jsou elektrokola vhodná?

Ještě před pár lety byla elektrokola na silnicích spatřována jen zřídka. Ten, kdo měl kolo s motorem, byl považován za lenocha, kterému se nechce šlapat do kopce. Dnes už je situace jiná a většina lidí si uvědomuje, že moderní doba si žádá i moderní prostředky. Elektrokola disponují také šlapkami, které se musí používat, takže typický pohyb nohou při jízdě zůstává zachován, jen je ulehčen pohonem motoru. Z toho důvodu je tento typ kola žádaný především mezi lidmi trpícími bolestmi kloubů nebo těmi, kteří mají problémy s váhou a šlapání na kole je pro ně velmi fyzicky náročné. Výhodou tohoto dopravního prostředku je také fakt, že k jeho řízení nepotřebujeme řidičský průkaz. Pokud jezdíte na dovolenou autem a poté jezdíte na kole v přírodě, je pro vás skvělou volbou skládací elektrokolo. Při používání kola nezapomínejte na povinnou výbavu, jako je helma, odrazky, světlo a zvonek.

V čem se liší od klasického kola?

Na rozdíl od klasického bicyklu má elektrokolo v ose umístěný motor, který během šlapání do pedálů bicykl pohání. Jakmile přestaneme šlapat, motor se vypne. Stejně tak v případě, že prudce zabrzdíme nebo přesáhneme maximální rychlost, motor přestane pracovat. Napájení je zajištěno baterií, již můžeme dobíjet v klidu doma v zásuvce. Ovládací zařízení je umístěno na řídítkách.

Kvalitní elektrokola seženete například od francouzské značky Moustache, která se pyšní nejen unikátním designem, ale také kvalitním motorem značky Bosch a řadou moderních komponentů.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.