Select Page

Už vás nebaví jezdit do práce autobusem? Vyzkoušejte elektrokolo!

Už vás nebaví jezdit do práce autobusem? Vyzkoušejte elektrokolo!
Už vás nebaví jezdit do práce autobusem? Vyzkoušejte elektrokolo!
Hodnocení

Bicykly patří v dnešní době k nejšetrnějším dopravním prostředkům. Cyklistika se těší velké popularitě a mnoho lidí jezdí každý den na kole do práce. Co si ale mají počít ti, kteří nemají v oblibě hromadnou dopravu, ale mají různá zdravotní omezení, jež jim nedovolí každý den šlapat několik kilometrů do pedálů? Odpověď je prostá, stačí si vybrat z široké nabídky elektrokol. Pojďme si tento speciální dopravní prostředek představit.

Pro koho jsou elektrokola vhodná?

Ještě před pár lety byla elektrokola na silnicích spatřována jen zřídka. Ten, kdo měl kolo s motorem, byl považován za lenocha, kterému se nechce šlapat do kopce. Dnes už je situace jiná a většina lidí si uvědomuje, že moderní doba si žádá i moderní prostředky. Elektrokola disponují také šlapkami, které se musí používat, takže typický pohyb nohou při jízdě zůstává zachován, jen je ulehčen pohonem motoru. Z toho důvodu je tento typ kola žádaný především mezi lidmi trpícími bolestmi kloubů nebo těmi, kteří mají problémy s váhou a šlapání na kole je pro ně velmi fyzicky náročné. Výhodou tohoto dopravního prostředku je také fakt, že k jeho řízení nepotřebujeme řidičský průkaz. Pokud jezdíte na dovolenou autem a poté jezdíte na kole v přírodě, je pro vás skvělou volbou skládací elektrokolo. Při používání kola nezapomínejte na povinnou výbavu, jako je helma, odrazky, světlo a zvonek.

V čem se liší od klasického kola?

Na rozdíl od klasického bicyklu má elektrokolo v ose umístěný motor, který během šlapání do pedálů bicykl pohání. Jakmile přestaneme šlapat, motor se vypne. Stejně tak v případě, že prudce zabrzdíme nebo přesáhneme maximální rychlost, motor přestane pracovat. Napájení je zajištěno baterií, již můžeme dobíjet v klidu doma v zásuvce. Ovládací zařízení je umístěno na řídítkách.

Kvalitní elektrokola seženete například od francouzské značky Moustache, která se pyšní nejen unikátním designem, ale také kvalitním motorem značky Bosch a řadou moderních komponentů.

About The Author

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!