Vyberte možnost Stránka

Vše, co musíte vědět o povinném ručení, než si koupíte nové auto

Vše, co musíte vědět o povinném ručení, než si koupíte nové auto

S novým rokem přicházejí nové plány, vyhlídky a s nimi, možná, i pomyšlení na nové auto. Pokud jste se i vy tento rok rozhodli pro koupi nového automobilu, budete si muset zajistit nové povinné ručení. Pokud jde o vaše první auto, a povinné ručení je pro vás jen nějakým vágním pojmem, máme pro vás pár informací, které vám pomohou pomoci při jeho výběru.

Povinné ručení je nutností pro každé auto

Pokud se chystáte na koupi nového vozu, povinné ručení byste měli mít sjednané ještě předtím, než si ho čisťounké a voňavé odvezete z autosalónu. Tomuto zákonnému pojištění se jednoduše nevyhnete. Je to pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a chrání vás, pokud způsobíte nějakou havárii. Ta se, bohužel, může přihodit i při krátké cestě z autosalonu k vám domů.

Povinné ručení si dnes už, naštěstí, můžete u řady pojišťoven sjednat online. Zdroj: Bigstockphoto.com

V dnešní době vás už zdlouhavé „papírování” nečeká. Povinné ručení si můžete u řady pojišťoven sjednat z pohodlí domova online. Většinou stačí mít k dispozici jen VIN kód auta, které jste si koupili. Další potřebné dokumenty, jako číslo technického průkazu a SPZ, je většinou možné dodat až v následujících týdnech, až je budete mít zařízené.

Po sjednání pojištění online byste měli dostat kopii smlouvy, doklad o zaplacení a dočasnou zelenou kartu, tedy dočasný doklad o pojištění. Plnohodnotnou zelenou kartu pak obdržíte od pojišťovny do několika týdnů od zaplacení.

Pozor na výběr tarifu

Při výběru povinného ručení si dávejte pozor, jaký tarif si vybíráte. Určitě se nenechte zlákat hned prvním levným povinným ručením, které vám padne do oka. Pokud chcete mít absolutní klid, je nejlepší vybrat si povinné ručení bez vaší spoluúčasti. Takovéto pojištění odpovědnosti za škodu bude sice dražší, ale vyplatí se, pokud na silnici zaviníte nějakou dopravní nehodu. Veškeré škody, které byste způsobili, například dalšímu účastníkovi silničního provozu, jsou placené z vašeho povinného ručení.

Informujte se o bonusech

Vyšší tarify povinného ručení mají ještě další výhody v podobě nejrůznějších bonusů. Některé pojišťovny tak k vyšším tarifům povinného ručení zdarma nabízejí například úrazové pojištění dětí v auta, první zaviněnou škodu bez vlivu na bonus nebo fixní cenu pojistného po celou dobu pojištění a podobně.

Pozor na objem motoru

Cena povinného ručení se odvíjí od nejrůznějších technických parametrů, jako je třeba objem motoru. Dále se při výpočtu pojištění bere v potaz roky výroby, jeho váha, značka, model  nebo i věk a nehodovost toho, kdo povinné ručení sjednává. Také záleží na tom, v kterém kraji si auto kupujete. Nejdražší je v Praze.

Zdroj: Pixabay.com

Povinné ručení není havarijní pojištění

Řada lidí má pocit, že povinné ručení stačí, ale pokud chcete být na silnici opravdu chráněni, je dobré si pořídit také havarijní pojištění Povinné ručení totiž nechrání vaše auto, pokud by se mu při dopravní nehodě něco stalo. Cena havarijního pojištění bývá vyšší než u povinného ručení. Majitele silnějších a větších aut může nemile překvapit. Proto byste se o cenu havarijního pojištění i povinného ručení měli zajímat ještě před definitivním výběrem nového auta. Díky dnešní online době si už většinou můžete havarijní pojištění sjednat dohromady s povinným ručením a ušetřit tak čas i peníze.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.