Vyberte možnost Stránka

9 zdravotních benefitů pravidelného saunování

9 zdravotních benefitů pravidelného saunování
Rate this post

Sauna není žádným výdobytkem moderní doby, známé jsou už tisíce let. Populární jsou dodnes a jejich popularita stále narůstá. Relaxovat, uvolnit se udělat něco pro fyzické zdraví můžete v brněnské sauně.

Obsah článku

1. Lék na imunitu

Vzhledem k vysokým teplotám, kterým je tělo vystavováno během saunování, dochází ke zrychlení srdeční činnosti, tím se celkově zrychluje krevní oběh, dochází k rychlé výměně kyslíku a imunitní systém tak reaguje výrobou bílých krvinek.

Pokud navštěvujete saunu často, vyšší hladina bílých krvinek může v krvi cirkulovat dlouhodobě.

2. Blahodárná síla pro vaše srdce a plíce

Lidé trpící častými respiračními infekcemi ocení, že pravidelné saunování zvyšuje kapacitu plic.

Dle odborných studií se celkově zlepšuje kardiovaskulární systém (srdce a cévy). Snižuje krevní tlak (podobně jako např. čaj Rooibos), čímž dochází k ovlivnění celého cévního systému.

3. Pohlazení pro duši

Tělo vystavující se vyšším teplotám vyplavuje tzv. endorfin, hormon štěstí a dobré nálady. Endorfin zklidňuje mysl, tiší bolest a dovoluje tělu relaxovat po stránce psychické.

Jelikož je v sauně ticho a většinou tlumené světlo, vzniká tak dokonalý prostor pro relaxaci a odbourání stresu.

4. Nepříjemné pupínky

Problematická pleť velice často odráží náš styl života. V sauně pleť detoxikuje, odcházejí odumřelé buňky a krásně se prokrvuje. Kůže díky tomuto procesu vypadá zdravěji, pružněji a vitálněji.

5. Kila půjdou dolů

Bezprostředně po saunování je hmotnost nižší, neboť během pocení se z těla pochopitelně odchází voda.

Ovšem pravidelná návštěva sauny pomůže i s dlouhodobým hubnutím, dle odborníků by se nechalo přirovnat ke středně těžkému cvičení. Během pocení se rozpohybuje metabolismus, tudíž musí tělo spalovat více energie, a to i několik hodin po skončení saunování. Když svoji aktivitu ještě navíc posílíte třeba zelenou kávou, kila půjdou dolů!

6. Snížení bolesti hlavy a zad

Pokud vás aktuálně bolí záda či hlava, zkuste zajít do sauny. Již výše jsme zmiňovali, že vysoké teploty roztahují cévy a zlepšují prokrvení, což může při bolesti pomoct. Pocítíte pozitivní účinky na klouby, zmírňuje projevy artritidy.

7. Působí jako „růstové hnojivo“

Pobyt v sauně podporuje produkci růstového hormonu důležitého pro růst a regeneraci svalů a tkání.

Zvýšená hladina růstového hormonu zůstává v těle i několik hodin po skončení saunování. Saunování je tedy skvělá cesta, jak přirozeně zvýšit produkci růstového hormonu.

8. Budete spát jako miminka

Při pobytu v sauně odbouráte stres a krásně se uvolníte, což bezesporu pozitivně ovlivňuje kvalitu spánku. Začne se totiž tvořit melatonin, tzv. hormon spánku, reguluje celý spánkový rytmus a ovlivňuje jeho kvalitu.

9. Krmivo pro mozek

Krátkodobé zvýšení teploty nastartuje v mozku proces, během nějž vznikají nové mozkové buňky, produkují se látky zvyšující soustředění a oživující nervován vlákna. Docílíte tak zvýšení mentální kapacity a lepší schopnosti učit se.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.