Vyberte možnost Stránka

EET zdarma, za drobný poplatek, nebo zcela offline? Jak na elektronickou evidenci jako menší živnostníci

EET zdarma, za drobný poplatek, nebo zcela offline? Jak na elektronickou evidenci jako menší živnostníci

Nenechte třetí vlnu EET, aby vás zastihla v nedbalkách. Pokud jste živnostníkem, kterému se elektronická evidence tržeb dosud vyhýbala, s největší pravděpodobností tomu tak tentokrát nebude. Mezi možnosti, jak nadcházející změny řešit, patří pořízení pokladny pro EET zdarma, nebo klidně pořízení celého pokladního systému za velké peníze. Jestliže řešíte jen menší počet zakázek, druhá varianta asi nebude tou pravou pro vás – software pro EET zdarma nebo dokonce i offline řešení vaše potřeby pravděpodobně spolehlivě pokryje. Pojďme se na celou záležitost podívat blíže.

Ať plánujete mít EET zdarma či nikoliv, nejprve je třeba trocha byrokracie

Dříve, než přijmete svou první evidovanou tržbu, je třeba zažádat o autentizační údaje pro přístup do daňového portálu na webu Finanční správy. To lze učinit jak online přímo na tomto webu vyplněním příslušného formuláře, tak osobně na finančním úřadě.

Jakmile se s přidělenými údaji ocitnete na Daňovém portálu, bude zapotřebí vyplnit údaje o vaši provozovně či provozovnách, načež vám pro každou z nich bude přiděleno zvláštní číslo, které bude posléze uvedeno na každé vydané účtence.

Celý proces zakončíte žádostí o vydání certifikátu, který bude sloužit vaší identifikaci, až budete zasílat datové zprávy. Certifikát nemusíte mít pro každé pokladní zařízení zvlášť, pokud chcete, bude stačit pouze jeden.

 

EET pokladnu zdarma pořídíte v podobě softwaru

Pokud chcete za EET utrácet co nejméně peněz, pak je vaši spásou některý z EET programů zdarma. Existuje celá řada tu více, tu méně kvalitního EET softwaru, který dokáže proměnit váš mobilní telefon či počítač v samostatnou pokladnu.

Toto řešení se doporučuje spíše těm, kteří řeší denně jen malý počet zakázek, nevadí jim trochu zdlouhavější markování a mnohatisícová investice do speciální pokladny by se jim nevyplatila. I tak se ale jako doplněk k softwaru pro EET zdarma (případně i k placenému softwaru typu Leeto.cz) doporučuje pořízení tiskárny či přenosné tiskárničky k tisku účtenek, která lze s vaším mobilem propojit. Většina vašich zákazníků se může po dohodě spokojit se zasláním účtenky přes email či SMS. Vždy se ale může najít někdo, kdo bude vyžadovat účtenku v tištěné podobě, a v takovém případě jej nemůžete odmítnout.

Nejen EET aplikace zdarma – tržby lze za určitých okolností řešit i offline

Pro nejmenší podnikatele existuje i možnost offline evidence tržeb, umožněné novelou zákona EET roku 2019. Bez elektroniky a připojení k internetu se můžete obejít v případě, že splňujete některou z následujících podmínek:

  • Nejste plátcem DPH.
  • Nemáte více než 2 zaměstnance
  • Za poslední 4 čtvrtletí vaše hotovostní příjmy nepřekročily hranici 600 000 korun

O zařazení do zvláštního režimu tržeb si můžete zažádat na finančním úřadě, kde musíte doložit, že výše uvedené podmínky splňujete. Pokud bude vaše žádost uznána, budou vám vydány předtištěné účtenky, které pak můžete vydávat zákazníkům po ručním dopsání náležitých údajů.

Do hlubších detailů se offline evidencí zabývá tento článek.

Program pro EET zdarma, offline řešení, nebo dokonce ? Pokud se vás

Member Login


elektronická evidence tržeb bude týkat, jak s ní plánujete vypořádat vy? Nezapomeňte nám napsat do komentářů!

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.