Vyberte možnost Stránka

Fotbalové soutěže po koronaviru

Fotbalové soutěže po koronaviru

Pandemie koronaviru výrazně ovlivnila celý svět a ten fotbalový nebyl žádnou výjimkou. Od různého vývoje pandemie v jednotlivých zemích se odvíjel i postup daných fotbalových asociací. Ty před sebou měly těžký úkol – vrátit světu fotbal tak, aby zároveň minimalizovaly riziko nákazy.

Situace v Česku

Česká Fortuna liga byla přerušena na více než dva měsíce. Nakonec bylo možné opět začít hrát 23. května, kdy se dohrával zápas Teplic s Libercem. Na ten navázalo kompletní 25. kolo a liga se tak naplno rozběhla, i když alespoň ze začátku u toho chyběli fanoušci.

Ti se začali na stadiony vracet až s uvolňováním vládních opatření, které následovalo po lepšících se číslech v počtu nakažených koronavirem v Česku. Šlo spíše o postupný návrat fanoušků do ochozů a například o vyprodaném derby si tedy zatím můžeme nechat jen zdát.

Komornější atmosféru tak musely mít i rozhodující zápasy MOL Cupu, ve kterém zbývalo odehrát obě semifinále a následné finále. Zisk českého poháru nakonec po výhře nad Libercem slavila Sparta, zatímco ligový titul připadl jejímu rivalovi ze Slavie.

Zahraniční soutěže

Stejně jako u nás se o restart ligy snažili i na Slovensku. Tak jako v Česku platí, že partnerem slovenské ligy je sázková kancelář Fortuna a i u našich východních sousedů se podařilo soutěž dohrát, i když ve zkráceném režimu. Titul na Slovensku nakonec obhájil Slovan Bratislava.

Pokud se podíváme dále do zahraničí, tak k ráznému kroku se odhodlali ve Francii. Po necelých osmadvaceti odehraných kolech se vedení ligy rozhodlo soutěž ukončit, ale i tak udělit mistrovský pohár. Titul z tamní Ligue 1 tak potřetí za sebou brali Neymar a spol. z Paříže Saint-Germain. Ve Francii se nehraje už od 8. března, po zlepšení koronavirové situace se ale týmy už vrátily do přípravy na sezonu 2020/21, která odstartuje ještě v srpnu.

Ostatní velké evropské soutěže se pokoušely jednotlivé ligy dohrát, ať už to byla Anglie, Španělsko, Itálie nebo Německo. A právě našim sousedům se podařil nejrychlejší návrat na trávníky, když se Bundesliga rozběhla už 16. května. V červnu se pak rychle po sobě přidaly i ostatní tři fotbalové velmoci.

Návrat fotbalu po koronavirové pauze byl plný otazníků. Každá země se s tím vypořádala po svém, vesměs se ale těm největším fotbalovým asociacím povedlo splnit ten hlavní úkol – navrátit fanouškům fotbal v co nejbezpečnějším módu. I když jsme si třeba fotbal v nynější podobě ještě nedávno nedokázali vůbec představit.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.