Vyberte možnost Stránka

Problémy s klouby a možnosti zlepšení

Problémy s klouby a možnosti zlepšení
Rate this post
!AdSense – before contentSportovci, aktivně žijící lidé nebo ti, kteří mají namáhavou fyzickou práci, ti všichni začnou mít postupem času problémy s klouby. Bolest kloubů je nepříjemnost, která brání aktivnímu pohybu. jak zabránit bolestem kloubního aparátu, zjistíte v našem článku.

Bolest v kolenou, loktech, ramenou… Zprvu to může být nepříjemnost pouze v případě ranního vstávání nebo zatuhlosti během sezení, ale tyto chvilkové stavy se mohou stát běžnou rutinou. Každý pohyb pak doprovází nepříjemné bolesti, které člověku kazí radost z aktivního života.

 

Artróza – věc nejen seniorů

Artróza, mnohdy nesprávně označovaná jako revma, je bolestivé onemocnění kloubů, které v dnešní době trápí seniory, ale i mnohé ‘’třicátníky’’. Artrózou však mohou trpět i mladší ročníky především aktivních sportovců. Artróza je vlastně onemocnění, které vzniká na základě opotřebení kloubů a kloubní chrupavky, která chrání samotné klouby před třením. Spolu se stárnutím přichází tělo o možnost obnovy chrupavky a tak se začnou o sebe klouby třít. Tím vzniká nejen bolest, ale také mnohé další problémy. Díky tření kostí vznikají na kloubu kostní výrůstky způsobující další bolesti a zdravotní komplikace. V takové fázi je už léčba artrózy nevyhnutelná.

 

Proti bolestem kloubů

lze bojovat hned několika možnými způsoby. Všechny cesty však spojuje jedna věc, a to zůstat stále v pohybu. Je velikou chybou začít s prvními bolestmi omezovat pohybovou aktivitu. Tělo si odvykne na fyzickou zátěž a každý sebemenší pohyb pak bolí o to více. Přestat se hýbat není řešením, je to pouze rychlejší cesta k ještě většímu omezení a  bolestem a v některých případech až k úplné invaliditě. Doporučením mnoha lékařů je začít užívat kloubní výživu, která podpoří obnovu kloubní chrupavky a také sílu kostí.

Pozn.: Kloubní výživa obsahuje potřebné vitamíny a další významné látky, jako je například selen, který je součástí kloubní tekutiny.

Lidé trpící nadváhou by měli zhubnout, nemocným kloubům totiž nijak nepomáhá nosit zbytečné kilogramy navíc. Také životní styl přímo ovlivňuje zdraví kloubního aparátu.

Jak bojujete proti bolestem kloubů vy?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.