Vyberte možnost Stránka

Víte, že můžete změnit, jak vaše tělo voní i bez parfému?

Víte, že můžete změnit, jak vaše tělo voní i bez parfému?
Rate this post
!AdSense – before contentVůně vašeho těla nezávisí jen parfému nebo použitém deodorantu. I při používání těch nejlepších voňavých produktů se totiž čas od času zpotíte.

Jsou typy mužů, kteří voní i po maratonu nebo tvrdém tréninku v gymu jako rozkvetlá louka, jiní už takové štěstí nemají.

Roli hraje genetika, ale i tak můžete svůj přirozený pach hodně vylepšit. Jak? 

Zaprvé pijte hodně čisté vody. Tato věta je opravdu v každém článku o zdraví a životním style a nutno podotknout, že oprávněně. Když vynecháme věděcké teorie o tom, jak voda vyplavuje toxiny z těla, mrkneme na to z té druhé strany – z pohledu správného trávení.

Protože správné trávení (není to moc glamorous), znamená méně smradlavého nepořádku v těle. Víme, ne?

Obsah článku

Tohle z jídelníčku vypusťte, nebo jezte v hodně omezeném množství

Obecně je známo, že stačí dodržovat jednoduché pravidlo, jíst to, co je pro tělo zdravé a pak bude vonět. Ale to je celkem hloupost. Když se totiž přejíte česneku, sice nebudete mít chřipku, ale po fialkách vonět nebudete. Stejně tak je to i u zdravé brokolice, špenátu či kapusty.

Příliš kořeněná jídla ovlivňují chuť a vůni těla, skrze kůži produkují nahořklý pach. To znamená nejíst příliš z asijské kuchyně, mírnit se z kořením, červeným masem, alkoholem, rafinovaným cukrem a kávou.

jidlo-prirozena-vune

Potraviny, kterých doporučujeme jíst hodně!

Logicky to bude hodně čerstvého ovoce a zeleniny. Pak také všechno, co nemá nepříjemnou výraznou vůni samo o sobě. Tepelně upravené kuřecí a čerstvé ryby. Jogurty, skořice, máte, med nebo jasmínový čaj – to všechno, nejen že nezpůsobuje zápach, ale i pro němu docela dobře bojuje.

Jídlo se na vaší vůni může projevit ihned, nebo až následující hodiny a může trvat až 3 dny, než tento pach či vůně odezní. 

Hygiena – myjte se i za ušima!

Podle výzkumů si lidé nejvíce všímají potu a zatuchlého nemytého zápachu. I když se tedy sprchujete každý den, nezapomínejte na krk, linii vlasů a oblast za ušima.

Trika, košile, tílka, spodní prádlo a ponožky perte po jednom použití. Zvláště, pokud se (stresově) potíte.

Nikdo není dokonalý

Jasně, že neočekáváme, že budete jíst jen “vyvoněné“ věci a omezovat své chutě do nekonečna. Ale, když víte, že vás tento týden čeká důležitá pracovní nebo soukromá schůzka, není na škodu udělat něco vít, než jen koupit novou kravatu.

Čtěte také: Voňavá pravidla aneb Jak používat parfém?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.