Vyberte možnost Stránka

Muži pod skalpelem – plastika nosu

Muži pod skalpelem – plastika nosu
Rate this post
!AdSense – before contentNos je dominantní součástí obličeje. Není se proto čemu divit, že málokdo si chce nechat nos křivý nebo atypicky tvarovaný. Plastiky nosů jsou u mužů již řadu let oblíbeným zákrokem, a to i přesto, že velký nos by měl být znakem velkého ‘’mužství’’.

Co plastika nosu obnáší a mnohé další informace se dočtete v našem článku!

Plastika nosu je vyhledávaným zákrokem mužů, které trápí velký nos nebo jeho atypický tvar.

Ale důvod, proč chce jít muž na plastiku nosu, může být i kvůli zdraví. Netradiční tvary nosů mohou totiž deformovat nosní přepážku, která pak brání volnému dýchání.

Ať už je důvod jakýkoliv, plastická operace si umí poradit. Většinou však jde o modelaci nosu, než o jeho zmenšování. Snad nejvíce trápí muže, když mají uprostřed nosu bouli nebo hrbolek. O nelichotivé názvy pak není nouze. Má nos jako skobu, orel a další podobné výrazy mohou značně snižovat sebevědomí muže. Naštěstí však žijeme v době, kdy lze tělo upravit a vylepšit téměř v každém případě.

Plastika nosu

Plastika nosu dokáže upravit délku nosu, jeho šířku i výšku. Většinou je nutné nos zmenšovat, ale jsou i případy, kdy je nutné některé části nosu vyplnit. Na vzhledu nosu se domlouvá lékař spolu s pacientem, výsledek je však popisován pouze přibližně. Na konečném výsledku závisí nejen provedení operace, ale také dodržení pooperačních pokynů a celkové elasticitě pokožky. Korekce nosu je doporučována od věku 18, kdy je ukončen celkový růst, do 40 let. Plastika nosu se rozděluje na dva typy: kosmetická a funkcionální. Kosmetická operace řeší problémy vnějšího nosu, hrbolky atypické tvary špičky nosu apod.

Funkcionální operace pomáhá při vnitřních deformacích nosní přepážky, které brání volnému dýchání. V mnoha případech je opravována vnější i vnitřní stěna nosu.

Po operaci

čeká pacienta dlouhodobé hojení. I po měsíci není vzhled nosu nijak pěkný. Často bývá zvrásněný, hlavně po ránu oteklý, červený… Výsledek celého hojení mohou příznivě ovlivnit tlakové masáže nosu, které by si měl pacient dělat přesně podle instrukcí lékaře. první fáze hojení je ukončena po zhruba 4 týdnech. Do běžného pracovního tempa se pacient může zapojit již po sejmutí sádry a sportovní aktivity jsou možné po 8 týdnech. První výsledky operace lze hodnotit po zhruba 3 měsících a konečný výsledek po uplynutí jednoho roku. Teprve v té době je nos plně zahojen.

Jste spokojený s tvarem svého nosu?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.