Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat správný koberec do vašeho bytu? Hodně záleží na použitém materiálu

Jak vybrat správný koberec do vašeho bytu? Hodně záleží na použitém materiálu

 

Volba podlahové krytiny je vždy záležitostí na delší rozmýšlení. Není to právě jednoduché vybrat tu nejlepší. Někdo dává přednost dlažbě, jiný se drží klasiky a do svého obydlí si pořídí koberce, které stále patří k tradičním podlahovým krytinám. Jaké se vám nabízejí možnosti?

Používání koberců má dlouhou historii

Koberci si zdobili lidé své domy již ve starověku v době před pěti tisíci lety. Už tehdy zjistili, že je příjemné chodit po měkkém. Koberec tak byl symbolem i určitého luxusu, protože si ho každý nemohl dovolit. V dnešní době je nabídka tohoto sortimentu bohatá a pořízení koberce nemusí být tak finančně nákladné. Záleží totiž na zvoleném materiálu.

Vybírat lze mezi drahými ručně vázanými kusovkami z přírodních materiálů, jako je vlna, i koberci z umělých materiálů vyráběnými strojově. Každý se přitom hodí do jiného prostředí. Kusové koberce se budou vyjímat zejména jako originální doplněk v interiéru obývacího pokoje. Lze je barevně sjednotit se zařízením místnosti stejně tak nechat vyniknout použitému vzoru a barevnosti. Záleží na každém, čemu dává přednost.

Koberce v soukromém i veřejném prostoru

Koberce ovšem nejsou jen záležitostí soukromých bytů a domů. Najdeme je také ve veřejném prostoru, kde se používají hlavně ty, jež snesou vysokou zátěž. Velmi často bývají v čisticích zónách u vchodu, kde mají za úkol zachytit tu největší nečistotu.

K oblíbeným typům koberců patří také úzké běhouny, jež se prodávají v různé šířce. Velmi často se na jejich výrobu používá tkaní v rypsové nebo keprové vazbě. Bývají z juty, sisalu nebo kokosu, ale není výjimkou ani umělé vlákno. Takové produkty vynikají dlouhou životností a snadnou údržbou luxováním. Výhodu běhounů ocení každý, kdo má rád teplo. I tyto koberce totiž fungují jako tepelný izolant, současně umějí prostoru dodat osobitou atmosféru, a to díky motivu, který je zdobí.

Zdroj obrázku:
Pixel-Shot / Shutterstock.com

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!
Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.