Vyberte možnost Stránka

Posilování doma

Posilování doma
Rate this post
!AdSense – before contentChcete se sebou něco udělat, ale na hromadné cvičení nebo do posiloven se vám nechce? Pak nevěšte hlavu, svalovou hmotu můžete nabrat i ve svém domácím prostředí. přečtěte si naše tipy, jak na posilování doma.

I když odborníky spíše doporučováno cvičení pod dohledem trenérů, může být posilování nakonec tím nejlepším nápadem. Jde o to dodržet pár základních pravidel a vydržet pravidelný trénink.

Posilování doma má své výhody, ale najdou se i nějaká ta negativa. Také záleží na tom, jak moc máte silnou vůli. Jsou různé typy lidí, někdo potřebuje ke cvičení partu lidí a někdo si zase nejvíce dá do těla pouze v případě, že mu u toho nikdo neočumuje. Pokud jste případ první a cvičení o samotě vás nebaví ani nežene k lepším výsledkům, můžete cvičení doma rovnou vzdát. Ale jestli se řadíte do skupiny cvičících samotářů, pak je pro vás posilování doma tou nejlepší možnou cestou.

Cvičení doma vyžaduje hned několik věcí. Tou první je prostor a čas. Pokud doma nemáte alespoň pár metrů volného prostoru, pak budete muset najít nějakou alternativu v podobě sousedovo garáže apod. Druhou věcí je čas na cvičení. Když se rozhodnete posilovat je poměrně snadné tu hodinu posilovat, ale postupem času se začne ozývat lenost a s ní spojené vymlouvání, proč zrovna dnes není na posilování doma čas. Chce to prostě hodně silnou vůli a dobře zajetý řád.

 

Co je třeba dodržet?

Kromě pravidelného posilování a odpočinku je důležité vybrat správné cviky a dodržovat pitný režim a zdravou, ale plnohodnotnou stravu. Pokud chcete,a by mělo vaše posilování nějaké výsledky je důležitá právě úprava jídelníčku. Jezte často po menších dávkách. Dbejte na dostatečný přísun proteinů. Pijte kozí mléko, oproti klasickému kravskému tolik nealergizuje a nenadýmá. Také si pečlivě vybírejte, jaké potraviny vlastně jíte. Ani pitný režim není radno nedodržovat.

Pro posilování doma jsou nejlepší cviky, které nevyžadují příliš pomůcek. Posilovny jsou založené na cvičení na různých strojích, ale málokdo má takto vybavenou místnost i doma. Pokud vás cvičení bez pomůcek nebaví, pak můžete například činky nahradit láhvemi s vodou apod. To je asi to nejlepší pro začátek. Pokud vás posilování chytne, můžete si domov obohatit o posilovací činky, gumy, nebo celé cvičící soustavy.

Každá má na začátku jinou fyzičku. Cítíte se fyzicky dobře? Pak můžete začít i se cviky mírně pokročilými a ty si pak v průběhu navyšovat a přidávat. Ale úplný nesportovci by to něměli na začátku přepálit.  Nemá cenu tělo jednorázově uhnat a pak se na to vykašlat. Tudy cesta nevede.

 

Dáváte přednost posilování doma před posilovnou i vy?

Napsala: Lucie Drozdová

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.