Vyberte možnost Stránka

Péče o trávník – Jak docílit vzhledově dokonalého trávníku?

Péče o trávník – Jak docílit vzhledově dokonalého trávníku?
Rate this post
!AdSense – before contentI přes veškerou snahu se váš trávník stále nepodobá těm v televizních reklamách? Na vině může být nejen špatná péče, ale také nekvalitní sekačka! Zjistěte, co děláte špatně!

Stále nemůžete docílit toho bezchybně zeleného a dokonale upraveného trávníku? Pak bude někde problém! Zjistěte, kde děláte chybu!

Obsah článku

Péče o trávník

Zahrnuje tři důležité body, zavlažování, sekání a hnojení.

1. Zavlažování

Svou roli hraje doba, způsob i četnost zalévání.

Základní rady

 • Trávník by se měl zalévat jednou do týdne v období mezi jarem a podzimem.
 • Za nejvhodnější je pokládán večer, kdy nehrozí nadměrné odpaření vody díky slunečnímu záření.
 • Na každý metr čtvereční by mělo padnout minimálně 5 litrů vody.
 • Vyvarujte se častému zalévání minimálním množstvím vody, výsledkem je hluboký růst kořenů, který v období sucha způsobí celkové uschnutí trávníku.

 

2. Sekání

Cesta k dokonale upravenému a zdravému trávníku vede přes správnou techniku sekání, ale i přes volbu kvalitní sekačky.

Základní rady

 • Trávník je nutné pravidelně sekat od jara do podzimních měsíců jednou až dvakrát týdně, to záleží na tipu trávy a na tom, zda mulčujete.
 • Základní poučka zní, že čas sekání nastává v doby, kdy trávník povyroste o cca 3 cm nad doporučenou výšku.
 • Klasický trávník není doporučeno sekat na příliš krátkou délku. Nízké sečení způsobí následnou křehkost trávníku a jeho zvýšenou citlivost na sucho.
 • V případě častého chození po trávníku, upravujte délku trávníku na 10 cm.
 • V období sucha je nevhodné trávník sekat. Zahradní technika rozvíří prach a ten pak vytváří špatné podmínky pro trávník a zanáší filtr karburátoru.
 • Mokrý trávník mohou sekat a mokrou trávu umí sbírat všechny benzínové sekačky Honda díky speciálně tvarovaným nožům a sací komoře.

Zahradní technika

Dokonale upraveného trávníku lze docílit pouze spolu s kvalitní zahradní technikou. Usnadněte si práci a zvolte to nejlepší, co český trh nabízí. Zahradní stroje značky Honda jsou zárukou dlouhé životnosti, vysokého výkonu, jednoduchého ovládání. Benzínové sekačky Honda mají nesmrtelné čtyřtaktní motory, které jsou tiché, výkonné, mají malou spotřebu, vibrace i emise. Vybrat si lze z osvědčených řad IZY (plechové tělo) a HRX ( plastové tělo odolné vůči poškození kamenem apod.)

Přednosti sekaček Honda

Funkce ROTOSTOP – Umožňuje ovládání nože. Tato funkce přináší kontrolu nad tím, zda se nůž točí či nikoliv. Tuto funkci využijete především při manipulaci mimo trávník.

Funkce SMARTDRIVE – Přináší jednoduché a pohodlné ovládání rychlosti sekačky, pomocí prstů nebo dlaně.

Sekačky Honda se mohou pyšnit nadupanou výbavou. Vybrat si lze modely s dvěma noži, které umožňují sekání vysoké trávy a zajišťují dokonale rovný střih trávníku. Mezi další přednosti patří i integrovaný mulčovací systém, nastavení úrovně mulčování už nebude problém, stačí jeden pohyb páčkou!

 

3. Hnojení

Kromě pravidelného zavlažování a sekání je také důležitá výživa trávníku. Víte, jak svůj trávník hnojit?

Základní rady

 • Trávník by měl být hnojený dvakrát nebo třikrát ročně.
 • Hnojivo by mělo být aplikováno rovnoměrně po celé ploše trávníku.
 • V případě poškozeného trávníku je nutné použití tzv. rychlého hnojiva, které se rychle vstřebá a léčí. Toto hnojivo není vhodné pro pravidelné používání.
 • Standardní péče o trávník vyžaduje hnojivo pomalé, které trávník potřebně vyživí.

Jak se o svůj trávník staráte vy?

 

Přečtěte si zajímavý článek o sekačkách Honda.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.