Vyberte možnost Stránka

Kultura, sport, vysoká zaměstnanost i výhodná poloha. Plzeň je velmi atraktivní lokalita pro bydlení

Kultura, sport, vysoká zaměstnanost i výhodná poloha. Plzeň je velmi atraktivní lokalita pro bydlení
Rate this post

Když se řekne Plzeň, většině Čechům se její jméno spojí s největším výrobcem piva v České republice. Plzeňský Prazdroj nejen že uvaří nejvíce piva u nás, ale zároveň je i jeho největším exportérem. Ať už na samotný Pilsner Urquell, Radegast nebo Kozla jsou všichni místní právem hrdí. Každý, kdo do Plzně zavítá, by neměl odolat ochutnávce tohoto tradičního zlatavého moku. Za návštěvu stojí i prostory pivovaru, kde se dozvíte unikátní postup vaření piva, ležácké sklepy nebo místní pivovarnické muzeum.

Obsah článku

Město na křižovatce cest

Plzeň ale není jen o pivu. Má velmi výhodnou polohu, někdy je také nazývaná křižovatkou cestu. Nachází se totiž na půli cesty mezi Prahou a německými hranicemi, což jí z obchodního hlediska významně pomáhá. Výhodná je i poloha města vůči Praze, po dálnici je možné se na ruzyňské letiště dostat zhruba za hodinu.

Také průmyslu, ať už přímo v Plzni, nebo v jejím nejbližším okolí má velikou tradici. Za všechny jmenujme například strojírenský komplex Škoda. To vše je příčinou vysoké zaměstnanosti v Plzni i celém plzeňském regionu. Plzeňský kraj se pravidelně řadí na přední příčky v tomto makroekonomickém ukazateli.

Vysoká zaměstnanost

Dobré lokalitě z hlediska hledání pracovního uplatnění pomáhá i vysoká koncentrace vysokoškolských studentů. Plzeň a vzdělanost jdou dobře dohromady, základem vysokoškolského vzdělávání je Západočeská univerzita s devíti fakultami a více než deseti tisíci studenty. Mimo ni se zde nachází i Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Kultura a sport

I pro volnočasové vyžití nabízí Plzeň dostatek možností. Skrývá dosti historických památek, jako jsou například gotický chrám sv. Bartoloměje, renesanční radnice, židovská synagoga či františkánský klášter. Kultura zde má svoji tradici, což dokazují každoročně se opakující hudební, divadelní i jiné akce i mezinárodního významu. V roce 2015 se Plzeň dokonce stala Evropským hlavním městem kultury.

Plzeň uspokojí také sportovní nadšence, ať už aktivní, či pasivní. Město samotné i jeho okolí je protkané sítí moderních cyklostezek, nacházejí se v něm volně přístupná sportovní hřiště a nedaleké okolí Plzně přímo vybízí z výletům do přírody. Působí zde také množství sportovních oddílů a tělovýchovných jednot, které provozují organizované sportování.

Velký význam pro Plzeň má i profesionální sport. Především její fotbalové a hokejové družstvo patří ke špičce v České republice.

Atraktivní místo pro pořízení realit

Ze všech těchto indicií vyplývá, že Plzeň představuje velmi atraktivní lokalitu pro bydlení. Nouze zde není o práce i volnočasové vyžití. Pokud tedy hledáte byt nebo dům, ať už ke koupi, či k pronájmu, podívejte se na realitní server Digi reality, kde si snadno vyhledáte bydlení, které bude odpovídat vašim požadavkům.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.