Vyberte možnost Stránka

Vše, co byste měli vědět o sušičkách prádla

Vše, co byste měli vědět o sušičkách prádla
Rate this post
!AdSense – before contentPraní prádla je celkem nenáročná činnost. Naházet ho do pračky a poté ji zapnout nevyžaduje žádné speciální dovednosti a vynaložení přebytečné energie.

Horší to je už s věšením prádla, aby uschlo a také samozřejmě posléze i jeho žehlení. Pokud nepatříte k milovníkům věšení prádla, budete rozhodně nadšeni ze sušičky prádla. Ta je totiž obrovský a nedoceněným domácím spotřebičem, který vám můžete ušetřit nejen hromadu vaší energie, ale také času, který můžete strávit mnohem lépe.

Například se svou rodinnou nebo svými koníčky. 

Obsah článku

Výhody mluví pro

Jak asi už tušíte, sušička prádla má pro každou hospodyňku (a nejen pro ni) spoustu výhod. V první řadě vám ušetří spoustu času, kterého beztak máte určitě už tak málo a tudíž můžete tento ušetřený čas strávit mnohem lépe než věšením prádla. Tedy se jedná o velmi chytrou a vratnou investici. Další výhodou je její energetická nenáročnost při provozu. Možné nevýhody sušičky prádla můžete shledávat ve vyšší pořizovací ceně, nebo popřípadě ve větším prostoru, který sušička potřebuje. Jestliže v tomto faktu vidíte opravdu problém, můžete jej vyřešit pořízením pračky se sušičkou. Jedná se o velmi šikovného pomocníka 2 v 1, tedy o pračku a sušičku dohromady.

 

Kterou sušičku vybrat?

Jak určitě ze své vlastní zkušenosti víte, spotřebiče které denně používáte, jsou nepostradatelné, tudíž je jejich výběr velmi důležitý. Předtím, než si začnete vybírat tu pravou sušičku prádla, je potřeba si ujasnit jednu zásadní věc, a to kde sušička prádla bude umístěna. Podle toho můžete výběr eliminovat na sušičky plněné seshora nebo zepředu. Dalším rozhodujícím faktorem je její energetická náročnost. Pokud patříte k náročným zákazníkům, bude pro vás určitě ideální sušička prádla nejvyšší třídy A+++. Jestliže jste ovšem v tomto oboru zcela ztraceni, není nic jednoduššího, než si nechat poradit od odborníků ve specializovaných prodejnách.

susicka-2

Jaké jsou druhy sušiček?

Kondenzační sušičky prádla – s parní funkcí a tepelným čerpadlem

Právě kondenzační sušičky prádla patří v celkové prodejnosti na první místo. Jejich předností je efektivní a příjemné usnadnění práce a hlavně jejich spolehlivost. Vybrat si můžete ze dvou druhů těchto sušiček. První z nich jsou kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem, jejichž fungování je založeno na ochlazování horkého vzduchu v sušičce, čímž dojde k vysušení prádla. Druhou variantou jsou kondenzační sušičky s parní funkcí, které suší prádlo pomocí páry, což už prozradil sám jejich název. Vaše prádlo budete kromě perfektního vysušení také krásně vyžehlené.

 

Ventilační sušičky prádla

Ventilační sušičky patří k velmi oblíbeným sušičkám, kterým se také říká jinak odtahové nebo také odvětrávací sušičky. Jejich fungování je velmi jednoduché. Tento druh sušičky totiž shromažďuje vzduch ze svého okolí a následně jej ohřívá. Ohřátý vzduch posílá do bubnu, kde vysuší vaše prádlo. Jejich velkou výhodou je jejich levná pořizovací cena a nízké provozovací náklady ve srovnání s kondenzačními sušičkami.

 

Pračka a sušička dohromady

Nemalé finance, čas a i prostor vám bezesporu ušetří kombinace pračky se sušičkou prádla. Další výhodou je fakt, že budete moci prát prádlo ve větším objemu, až do 10 kg. Pořídit si tuto variantu 2 v 1 můžete ve dvou energetických třídách A nebo B. Jedinou možnou nevýhodou této kombinace je vyšší spotřeba vody i energie. Nicméně je i tak sušička nejoblíbenější právě v provedení s pračkou.

susicka-3

Nejlepší značky sušiček

Mezi nejkvalitnější a nejoblíbenější značky sušiček prádla patří značky Beko, Blomberg, Bosch, Brandt, LG, Miele, Siemens a Whirlpool.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.