Vyberte možnost Stránka

Jak se efektivně sbalit na dovolenou do jednoho zavazadla?

Jak se efektivně sbalit na dovolenou do jednoho zavazadla?
Rate this post

 

Chcete ušetřit pár stovek při odbavování zavazadel? Existují triky na balení, pomocí kterých se bez problému zvládnete sbalit do jednoho kufru.

Obsah článku

Jak sbalit kufr?

Zapomeňte na úhledné komínky, které máte ve skříni. Balení do kufru vyžaduje úplně jiný přístup.

Minimalizujte množství oblečení

Oblečení balte nejen podle počtu dnů, které budete na dovolené trávit, ale také podle počasí a plánovaných akcí – potřebujete formálnější oděvy, nebo vám stačí obyčejná trička a kalhoty?

Popřípadě rozpočítejte kusy jednotlivých oděvů podle pravidla 5-4-3-2-1. Na pětidenní dovolenou vám bude stačit 5 kusů spodního prádla, 4 trička, 3 kalhoty, 2 páry bot a pokrývka hlavy.

Balte se také podle rozměrů a váhy zavazadla. Letecké společnosti mají odlišné restrikce, proto si je předem zjistěte v informačních materiálech.

Co s botami?

Boty by měly přijít na úplný spodek zavazadla a měly by být uložené v tašce, aby neušpinily zbytek oblečení.

V rámci úspory prostoru do nich nastrkejte ponožky nebo třeba nabíječku na telefon.

Složit, nebo rolovat?

Největší zádrhel v balení je ten, aby se oblečení nepomačkalo.

Zmačkané oblečení vzniká vzájemným třením látek a tlakem vyvinutým na místa přeložení. Dobrým začátkem je sbalit si spíše oblečení z nemačkavých materiálů jako je vlna, lyocell, polyester, nylon nebo elastan.

Méně mačkavé materiály srolujte a ty tužší poskládejte.

Také můžete zkusit techniku bundle wrapping, kdy kolem jádra (např. organizační box) postupně ovazujete zbytek svého oblečení. S tím, že oblečení, které se nejvíce mačká by mělo přijít jako poslední. Při zdokonalení této techniky budete mít oděvy poskládané bez záhybů a připravené jít rovnou do kufru.

Kosmetika na konec

Toaletní potřeby by měly přijít na řadu jako poslední. Cestujte jen s malými lahvičkami do 100 ml a nemějte je úplně naplněné. Je totiž reálná šance, že vám v letadle vytečou. Proto je ještě uložte do taštičky zvlášť nebo omotejte hrdlo fólií.

Pro úplnou organizaci si pořiďte cestovní organizéry, do kterých roztřídíte oblečení i kosmetiku. Kromě jednoho zavazadla byste u sebe však také měli mít obyčejný studentský batoh, batoh na notebook nebo vak na záda, kde uložíte cennosti a pas.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.