Vyberte možnost Stránka

Proč je dovolená Tanzánie snem každého z nás? Exotika na Zanzibaru, safari i magická hora Kilimandžáro

Proč je dovolená Tanzánie snem každého z nás? Exotika na Zanzibaru, safari i magická hora Kilimandžáro
Rate this post
!AdSense – before contentNe všichni výletníci prahnou po okoukané rekreaci u Jadranu a tuzemských krásách. Vyhledávají destinace, které jsou neznámé. K nejoblíbenějším cílům proto patří Tanzánie, africký šperk, nabízející luxus, koupání v moři i dechberoucí skvosty přírody.

Tanzánská sjednocená republika leží na východu Afriky a každé dítko školou povinné moc dobře ví, že se zde vypíná největší hora Afriky Kilimandžáro a Viktoriino jezero. Země je rozmanitá, místní obyvatelé pohostinní a domluvíte se zde snadno anglicky. Exotická dovolená v Tanzánii nabízí nezapomenutelné zážitky.

Za památkami UNESCO? Není problém!

Tanzánie dovolená není jen o lenošení u moře, protože se země pyšní památkami zapsanými na Seznam světového dědictví UNESCO. Patří k nim chráněná oblast Ngorongoro, rokle Olduvai, savana NP Serengeti, kde spatříte migraci zeber, antilop i pakoňů. Rezervace Selous je domovinou ohrožených zvířat. Dovolená safari je tedy na dosah ruky! Třešničkou na dortu je putování k hoře Kilimandžáro. Senzací jsou i historické přístavy Kilwa Kisiwani a Songo Mnara či skalní malby v Kondoa.

Ze safari honem na pláž

Pokud vás uchvátí dovolená na Zanzibaru, to hlavně kvůli lenošení. Drahokam Afriky vás ihned uhrane plážemi s bílým pískem a smaragdovým mořem. Nostalgickou atmosféru umocňují rybářské loďky a všudypřítomný klid. Nemluvě o tom, že jsou zde dokonalé podmínky pro potápění. Luxusní dovolená je spojena nejen s koupáním a relaxací u moře. Povinností je ochutnávka místních specialit, jako jsou masové taštičky, maso na grilu Nyama Choma a chobotničky s chilli omáčkou. Ať už se vydáte do jakéhokoliv koutu Tanzánie, budete nadšení. K nejpopulárnějším patří ostrovy Zanzibar a Mafia (domovina žraloků obrovských, s nimiž se turisté potápějí) a region Tanga.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.