Vyberte stránku

Jak přestat kouřit?

Jak přestat kouřit?
Jak přestat kouřit?
HodnoceníOtázkou, jak přestat kouřit se kuřáci zabývají poměrně často. Je v to v období, kdy jim začne jejich závislost přerůstat přes hlavu, začne jim vadit, kolik peněz do kouření investují a nebo už je prostě nebaví poslouchat od svých blízkých, jak je to nepříjemné.

Chcete vědět, jak přestat kouřit? Pak si přečtěte následující článek!

CHCI PŘESTAT!

Je důležité si uvědomit, že skoncování s kouřením musí být založeno na vlastní vůli! Pokud nechcete vy sami, ale jste k tomu donuceni svým okolím, pak věřte, že kouřit po pár dnech naprosté abstinence opět začnete. Je to prosté, buď přestat chcete a nebo nechcete.

Jste si jistý, že už nechcete být kuřák?

Všichni znají všechny ty studie, na to, co všechno způsobuje kouření. Rakovinu plic, jazyka, kůže, pomalé spermie – neplodnost, riziko infarktu, riziko oslepnutí, záněty všech různých forem, padání vlasů, kazivost zubů, rychlejší stárnutí, slabá imunita, zvýšené riziko vzniku bradavic, lámavé nehty, kruhy pod očima, špatné hojení ran a jizev a mnoho a mnoho dalšího. tyto informace nejsou ničím novým. Kuřáci jsou s nimi seznamováni neustále a přesto svou závislost nedokáží ukončit. To vše jen potvrzuje fakt, že nic vás nedonutí přestat kouřit. Je to jen a jen o vašem rozhodnutí.

Nechci kouřit, ale potřebuji pomoc!

Mnoho kuřáků se rozhodne, že chce přestat, ale potřebují pomoc. Pokud je i toto váš případ, pak existuje několik možných pomocí.

– Tou první je návštěva nějakého kurzu. Skupinové odvykání je pro někoho tím pravým, co mu pomůže vydržet nekouřit.

– Pomoci může i nějaká aktivita. Zaměření na novou činnost. Může tím být sport, umění, energie vložená do kariéry, … . Plný denní program, který nedává prostor pro cigaretovou pauzu.

– Nekuřácká společnost může pomoc hlavně v době největších abstinenčních příznaků.

Náhrada cigarety

Pokud přestáváte kouřit, pak si dejte pozor, aby jste chybějící nikotin nezačali nahrazovat nezdravím jídlem. Pokud se potřebujete zaměstnat, pak zvolte pohybovou aktivitu apod.

Povedlo se vám přestat kouřit?
O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz