Vyberte možnost Stránka

Jak na bolest v krku

Jak na bolest v krku
Rate this post
!AdSense – before contentNejspíš každý zná ten nepříjemný pocit, když ho začne škrábat v krku a špatně se mu polyká. Jako by mu v krku uvízl knedlík. Co s tím vlastně můžeme udělat? Přinášíme vám pár nápadů, jak se toho můžete zbavit, nebo alespoň zmírnit příznaky.

Ne vždy je nutné uchýlit se k léčbě antibiotiky, které snižují imunitu. V každé lékárně vám poradí, podle počínajících příznaků, jaké volně dostupné léky si můžete koupit. Nejčastěji používané na bolest v krku jsou pastilky, které obsahují bolest tlumící látky a zároveň ničí bakterie a desinfikují ústní dutinu. Pojďme se však podívat na pár nápadů, které pro sebe můžete udělat ihned z domácích zdrojů.

Kloktání slané vody

Mezi nejběžnější opatření, patří kloktání slané vody. Určitě vám nevyléčí chřipku nebo angínu, ale zaručeně zmírní doprovázející symptomy. Solný roztok pomáhá odstranit přebytečné tekutiny ze zahleněných membrán v krku, pomáhá rozkládat hustý hlen, uvolňuje houby a bakterie z krku, odstraňuje alergeny, které způsobují kašel a tím zároveň zmírňuje otok a bolest v krku. Slaný roztok ke kloktání si připravíte následovně: sklenice teplé vody a půl lžičky soli. Kloktejte několik vteřin a vždy vyplivněte. Je to nepříjemný proces, ale má blahodárné účinky.

Priessnitzův zábal

Patří mezi známé alternativy domácí léčky jak na bolest v krku, tak tlumí dráždivý kašel. Pomáhá tím, že zlepšuje prokrvení daného místa díky zapaření, které urychluje proces hojení lidského organismu. Tento zábal je pojmenován po svém vynálezci Vincenzu Priessnitzovi, který je vynálezcem vodoléčby. Postup jak aplikovat zábal:

  • Namočte do studené vody nějakou látku (utěrku, malý ručník, kapesník)

  • Překryjte igelitem

  • Poslední vrstvu tvoří suchý šátek nebo šála

Studený obklad způsobí snížení teploty, tím dochází k zúžení cév. Na řadu přichází fáze zvaná izotermická, která v průběhu 40 minut stabilizuje teplotu a cévy se opět rozšíří. V poslední fázi dojde k přehřátí v místě působení, která se dostaví během jedné hodiny. Zábal by neměl trvat déle než tři hodiny a jeho opakování se doporučuje nejdříve za čtyři hodiny.

Jak léčíte bolest v krku vy?

Zdroj obrázku: Flickr.com/Alejandrooo

Napsala: Gabriela Kortová

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.