Vyberte možnost Stránka

Domácí lučina aneb jak vyrobit domácí sýr?

Domácí lučina aneb jak vyrobit domácí sýr?
Rate this post
!AdSense – before contentOchutnali jste již domácí sýr? Přinášíme vám ten nejednoduší recept na domácí sýr typu české lučiny. Vyzkoušejte ho i vy!

Výroba domácího sýru se může zdát jako pracná činnost, která se ve finále nemusí ani podařit, ale je tomu právě naopak.

 

Labneh

je sýr vyrobený z jogurtu. Může se mu také říkat jogurtový sýr a mnozí by ho přirovnali k české lučině, i když společného mají jen velmi málo. Podobnost lze vidět pouze v nadýchaném vzhledu.

 

Výroba tohoto sýru je velice, velice jednoduchá!

Potřebujete velký bílý holandský jogurt, čisté plátýnko, velké sítko, misku.

A to je vše!

Samotná příprava domácího sýru není o nic delší než seznam potřebných věcí.

Připravíte si mísu a do ní dáte sítko vystlané plátnem, poté do plátna vyklopíte celý jogurt. Zakryjete a dáte na 24 hodin do ledničky.

Pozn.: Plátno můžete svázat a pak není nutné mísu přikrývat.

 

To co zůstane po uběhnutí 24 hodin v plátýnku je hotový sýr Labneh. V míse pak najdete odkapanou syrovátku, kterou lze vypít nebo použít na smoothie s ovocem.

labneh-1

Konzumace sýru Labneh

Hotový sýr lze připravit na řecký způsob, kdy se udělá do sýru dolík a do něj se nakape hojné množství olivového oleje, kolem pak rozložte nakrájené olivy. Podává se s čerstvým pečivem.

Labneh však můžete doplnit i o nakrájenou pažitku nebo jinou oblíbenou bylinku, společně promíchané pak lze použít jako vynikající jemnou pomazánku.

Máte rádi domácí sýry?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.