Vyberte možnost Stránka

Jak je to s přezutím zimních pneumatik? Musíte je mít už od 1. listopadu? Odpovědi na nejčastější otázky

Jak je to s přezutím zimních pneumatik? Musíte je mít už od 1. listopadu? Odpovědi na nejčastější otázky
Rate this post
!AdSense – before contentKdy musí být přezuto na zimní pneu? A musí být? Jaká je minimální hloubka dezénu na zimních pláštích? Odpovíme na otázky, které v tuto dobu všechny řidiče nejvíce zajímají!

I když nebydlíte na horách a po většinu času jezdíte po upravených silnicích města, je lepší si přezout. 

Kdy musíte mít přezuto?

Od 1. listopadu do 31. března je třeba mít na autě zimní kola, to ukládá zákon. A stejně tak musíte mít přezuto, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Jak to funguje v praxi?

Není bezpodmínečně nutné mít zimní pneumatiky v období od listopadu do dubna. Pokud neplánujete vyjíždět, jestliže je venku souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, zimní pneumatiky mít nemusíte. Avšak pokud venku takové podmínky panují nebo se dají alespoň předvídat, nemůžete vyjet, pokud nemáte přezuto. Vše tedy záleží na vašem uvážení..

zimni-pneu-2016-1

Dávejte si pozor na značku zimní výbava, která na vybraných úsecích zavádí bezpodmínečnou povinnost zimních plášťů.

Jaká je minimální hloubka dezénu na zimních pneu?

Pakliže panují výše zmíněné povětrnostní podmínky, je třeba mít na zimních kolech dezén o minimální hloubce 4 milimetry. Zákon se nevztahuje na rezervu, která může být v případě nouzového dojetí letní.

Věděli jste, že: Za porušení povinnosti použít za stanovených podmínek zimní pneumatiky mohou policisté řidiči uložit v blokovém řízení pokutu do 2000 korun. Pokud by další jízdou na nevyhovujících pneumatikách mohlo dojít k ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, jsou policisté navíc oprávnění zakázat řidiči další jízdu.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!
Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.