Vyberte možnost Stránka

Dokonalé ráno – Jak vybrat kávovar a užít si tak šálek lahodného nápoje na MAXIMUM?

Dokonalé ráno – Jak vybrat kávovar a užít si tak šálek lahodného nápoje na MAXIMUM?
Rate this post
!AdSense – before contentJak vybrat kávovar a vychutnat tak kávu zase o něco lépe? Dáme tip na stylové mašiny, které vám připraví nejlepší espresso a vyzdobí vaši kuchyni.

Neumíte si své ráno představit bez šálku kávy? Nejlépe, když si ji připravíte do toho obřího hrnku ze střední…

Absolutní vychutnání tmavého životabudiče docílíte jinak, kvalitní italské espresso je základ, proto není od věci zainvestovat do přístroje na jeho přípravu.

Připravili jsme přehledný seznam pro a proti jednotlivých typů kávovarů.

Věděli jste, že: káva slaví svátek? Připadá na 29. září – a i když přicházíme trochu s křížkem po funuse, oslavit světový den kávy s námi můžete i vy, a proč ne zrovna dnes? Koneckonců, kde by naše moderní civilizace bez kafe byla?

Obsah článku

Překapávač je nejobyčejnější

Pakliže nejste zrovna velký “kafař“ a navíc vás každý článek o škodlivost kávy vyděsí k smrti, je překapávač tím nejvhodnějším kávovarem právě pro vás. Používá se do něj mletá káva, ta se zalije horkou vodou a překapává se do konvice.

Překapávaná káva není výrazná, co se aroma a chuti týče. Na druhou stranu je skvělým nápojem pro ty muže, kterým stačí jen slabé kafíčko. Plus je i to, že se dá udělat poměrně velké množství najednou. 

Kávovar na kapsle

Pakliže jste náročnější a rádi si dopřejete výraznější chuť kávy, pak můžete sáhnout po moderním kávovaru na kapsle. Příprava je velmi jednoduchá – stačí vložit kapsli a zmáčknout tlačítko. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena kávovaru i kapslí samotných. Navíc si budete muset vybrat značku a té pak zůstat věrní.

Výsledná káva bude lepší, než jakou získáte z překapávače, ale i tak se to nebude rovnat tomu nejlepšímu. 

den-kavy-jak-vybrat-kavovar-02

Jaké kafe probudí po ránu vás? Foto: Pinterest

Jak vybrat espresso kávovar?

Kvalitní presovač je pro ty, kteří si potrpí na kvalitu – chuť, aroma kávy a vzhled kávovaru vás v tomto případě uspokojí v každém případě. Cena kávovaru na espresso je vyšší jak u kapslového, ale zase náklady na kávu samotnou klesají, a to i v případě o třídu lepších značek.

Vybrat můžete mezi manuálním, pákovým a automatickým presovačem. 

Závěrem

Pokud si koupíte espresso kávovar v řádu tisíců korun, nemůžete čekat, že kafe bude chutnat jako z profesionálních espresso kávovarů v restauracích, které stojí klidně desetitisíce i statisíce. Nicméně nejblíž budete mít k dokonalé chuti kávy s kvalitním presovačem.

Při výběru kávovaru sledujte hodnotu tlaku, s kterou presovač pracuje – neměla by být menší než 15 barů (čím vyšší, tím lepší). Pokud si plánujete dělat ženské kapučínko nebo lattéčko, poohlédněte se po kávovaru s tryskou na šlehání mléka.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.