Vyberte možnost Stránka

Co si rozmyslet předtím, než si domů nainstalujete kamery

Co si rozmyslet předtím, než si domů nainstalujete kamery
Rate this post

Chcete ve svém domově získat větší pocit bezpečí? V tom případě je na místě zvážit pořízení profesionálního kamerového systému. Ještě než tak učiníte, doporučujeme si zodpovědět několik otázek. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Obsah článku

Co chcete vidět a slyšet?

Ze všeho nejdříve si ujasněte, jak široký záběr vlastně potřebujete a co všechno by se do něj mělo vejít. Moderní kamerové systémy například dokáží na 60 metrů rozpoznat, že se jedná o člověka. Na vzdálenost 30 metrů poznáte, zda jde o muže, nebo o ženu. A na vzdálenost 15 metrů budete moct identifikovat, o koho konkrétně se jedná. 

Jak kvalitní snímky potřebujete ve dne a v noci?

Pozornost je třeba věnovat také kvalitě jednotlivých záznamů. Kamera vždy vidí pouze odraz světla. Ve dne snímá odražené sluneční paprsky. V noci se poté musíte rozhodnout mezi přísvitem viditelným lidským okem a tím infračerveným. Pokud zvolíte infračervený přísvit, budou noční snímky černobílé. Pokud však o barevné záznamy nechcete přijít ani v noci, bez viditelného přísvitu se neobejdete.

Jsou pro vás rozhodující inteligentní funkce?

Moderní kamerové systémy dokáží identifikovat, o jakého člověka se jedná. To může být praktickou funkcí například ve firmách, kde lze na základě identifikace obličeje ovládat otevření vchodu. Některé kamery si také poradí s automatickým čtením a ukládáním registračních značek. 

Kdo bude mít oprávnění k systému přistupovat?

Dále je na místě se zaměřit na to, kolik uživatelů systému budete potřebovat. Promyslete si, komu dáte právo k tomu sledovat a prohlížet jednotlivé záznamy, případně kdo bude mít k systému pouze omezený přístup. 

Jak rychle potřebujete servis?

Stejně jako u jiného vybavení, i u kamerového systému se mohou objevit určité poruchy. Následně se budete muset obrátit na servisní středisko. Promyslete si, jak rychlý servis v takovém případě potřebujete a zda je pro vás nutné jednat okamžitě, nebo vám nevadí několik dní počkat na vyřízení reklamace. 

Více informací o zabezpečení bydlení a podnikání najdete na www.defendit.cz

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.