Vyberte možnost Stránka

5 nejčastějších fóbií

5 nejčastějších fóbií
Rate this post
!AdSense – before contentMít z něčeho strach patří k lidskému životu. Strach nám může toho hodně prozradit. Díky strachu si můžeme lépe uvědomit, jací jsme. Mít z něčeho panickou hrůzu není jen záležitost hysterických žen, i muže trápí strachy různých typů. Jaké jsou ty nejčastější fóbie, si přečtěte v našem článku.

Statečnost patří mezi ceněnou vlastnost mužů. Ženy milují může, kteří se nebojí a před vším je ochrání. Možná, že právě odtud pramení ten tlak na muže, aby nedávaly najevo své obavy, strachy či dokonce fóbie. Ale i ten sebevětší drsňák  má z něčeho strach, i když je pečlivě schovaný. Možná, že kdyby muži dávali více najevo to, čeho se bojí, pak by celá fóbie ztratila na síle.

 

Obsah článku

Co nejčastěji muže straší? Čeho se obávají?

Zde je top 5 nejčastějších pánských strachů a fóbií:

 

1. Strach z velkých výšek

Je velmi rozšířenou fóbií mezi muži i ženami. Pokud máte strach při přecházení mostů, vyhýbáte se pouťovým atrakcím a nezúčastňujete se výstupu na různé vyhlídky a rozhledny, pak tímto strachem trpíte i vy. Ti, kteří strachem z výšek – akrofóbií, trpí záchvaty úzkosti, v případě, že se ve vysoké výšce nacházejí.

2. Strach z létání

Kdo by neměl v letadle alespoň lehký náznak nervozity, ve vzduchu se může stát cokoliv. u některých ovšem tato nervozita přeroste v panický strach, tedy fóbii. Strach z létání se označuje termínem aerofóbie. Obavy lidí, kteří trpí aerofóbií, jsou jasné. Podle nich právě jejich letadlo spadne a oni buďto umřou nebo přežijí, ale uvíznou na místě, kde nebude možné sehnat pomoc.

3. Strach ze zvířat

Do této kategorie například strach z pavouků nebo hadů. Ale tyto ,,milá’’ zvířátka způsobují paniku spíše u žen, než mužů. Muži mají největší strach z cela jiného zvířete, a tím je pes. Pro někoho může pes být tím nejlepším přítelem a jinému způsobuje záchvaty paniky, úzkosti, šoku. Strach ze psů má poměrně velké procento pánské populace. Pokud se vyhýbáte styku se psi, pak dost možná trpíte právě kynofóbií.

4. Strach ze špíny

Máte neustálou potřebu mýt si ruce, častou se koupat či sprchovat? Pak můžete trpět mysofóbií, tedy strachem z bakterií a nečistot. Lidé, kteří mají tento druh strachu, se stále obávají toho, že se ušpiní a následně nakazí nějakou nemocí, virem. Představa toho, že nejsou čistý jim může vyvolat záchvat paniky, závrať, pocení, bušení srdce či nevolnost.

5. Strach z manželství

Podle žen je největším strachem mužů právě strach z manželství. Strach pojmenovaný gamofóbie vzniká především u mužů, kteří za sebou mají bolestivý rozvod. Takový muž už nechce skončit v podobně stresové situaci a raději se tedy dalšímu sňatku vyhýbá.

A z čeho máte strach vy?

 

Zdroj obrázku: Flickr.com/ Aden

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.