Vyberte možnost Stránka

Cítíte se mizerně? Tyto potraviny prospívají mužskému zdraví!

Cítíte se mizerně? Tyto potraviny prospívají mužskému zdraví!
Rate this post
!AdSense – before contentMáte zdravotní obtíže? Začínáte plešatět nebo vás trápí vidina rakoviny tlustého střeva či prostaty? Vyhněte se typickým mužským problémům správnou stravou!

Alzheimerova choroba, rakovina tlustého střeva, prostaty nebo močového měchýře, plešatění, atd. Typicky mužské obtíže nemusí váš život vůbec zasáhnout, budete-li jíst ty správné potraviny.

Zjistěte, které jídlo vám zlepší zdraví.

 

Obsah článku

Tyto potraviny prospívají mužskému zdraví!

Dbejte na svůj zdravý jídelníček, budete se cítit lépe a zvýšíte tak možnost vyhnutí se obvyklým mužským onemocněním!

Rakovina prostaty – Pomáhají ústřice a červené maso

Ústřice jsou pochoutkou, na kterou ne všichni mají dost odvahy. V případě, že jste již ústřici ochutnali a stálo vás to veškeré síly, aby jste se nepozvraceli, pak je lepší hledat vysoký obsah zinku, který je v ústřicích, někde jinde. Zinek chránící před rakovinotvorným bujením najdete také mořských plodech, luštěninách a libovém červeném mase.

Alzheimerova choroba – pomáhají mandle

Postihuje velké procento mužů a je tedy bohužel velké riziko, že neurodegenerativní onemocně postihne i vás. Naštěstí lze toto nebezpečí snížit až o 67% pomocí každodenní konzumace ořechů, respektive mandlí. Mandle jsou chutné a navíc pomáhají také růstu svalové hmoty při posilování.

Plešatění – pomáhají luštěniny, ořechy a vejce

Padají vás vlasy a vaše “kouty“ je stále těžší maskovat? Hormonálně podmíněná plešatost se moc léčit nedá, ovšem můžete alespoň výrazně zlepšit kvalitu vlasů, které ještě máte. Dbejte na dostatek proteinů, které získáte z kuřecího masa, mléka, vejcí. Proteiny jsou zodpovědné za sílu vlasových kořínků i vlasů. Začněte se svými slabými a lámavými vlasy něco dělat!

Ztráta vlasů je dána především nedostatkem železa, doplňte jej pomocí červeného masa (libového), vaječnými žloutky a cereáliemi. Také ořechy, ústřice a luštěniny neodkládejte, zinek totiž ovlivňuje produkci mužských hormonů, jenž jsou spojené s vypadáváním vlasů.

Rakovina tlustého střeva – pomáhají cereálie

Češi jsou ve výskytu rakoviny tlustého střeva na smutném prvním místě, a to v celosvětovém porovnání. Každý rok onemocnění 8,5 tis. lidí a celé 4 tis. podlehnout. Tyto statistiky jen zhoršuje fakt, že muži nedbají na prevenci, nechodí na prohlídky a nesnaží se o zdraví životní styl.

Nepatřete k většině, která ignoruje tyto čísla. Stačí upravit svůj jídelníček a zařadit do něj cereálie. 3 porce denně vám mohou výrazně snížit riziko onemocnění rakovinou tlustého střeva.

Rakovina močového měchýře – pomáhá brokolice

Toto onemocnění postihuje 3x více muže než ženy. Naštěstí je to zelenina a hlavně brokolice, která zmenšuje nebezpečí onemocnění až o polovinu! V brokolici najdete látku ITC, která blokuje rakovinotvorné bujení v oblasti močového měchýře. Ceněnou látku najdete také v květáku, kapustě nebo zelí, ale v brokolici je obsah 30x větší.

Myslíte na své zdraví? Řešíte prevenci před typicky mužskými onemocněními? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.