Vyberte možnost Stránka

Zánět močových cest

Zánět močových cest
Rate this post
!AdSense – before contentMezi časté a nepříjemné onemocnění, vedle infekcí dýchacího ústrojí patří záněty močových cest. Podceňování tohoto typu onemocnění, může vést až k zánětům močového měchýře nebo ledvin. Ty jsou pro funkci zdravého jedince velmi důležité. Nahlédněme spolu na jedno z nejběžněji se vyskytujících infekčních onemocnění.

Záněty močových cest patří mezi nepříjemné infekční onemocnění. Močový systém je velmi rozsáhlý a je propojen s několika orgány. Opakované močové záněty mohou přecházet až do chronického stádia. Zánět močových cest nezřídka přechází až do zánětu močového měchýře. Nejčastěji je zánět způsoben různými typy bakterií a podle správného určení typu bakterie se volí i typ léčky a antibiotik. Spouštěčů existuje celá řada a bývá obtížné je přesně určit. Může se jednat o vyvolání zánětu malým příjmem tekutin, špatná hygiena, prochladnutí, podráždění při pohlavním styku a jiné. Pokud se jedná o aktuální zánět, tak má poměrně rychlý nástup. Postižený pociťuje intenzívní bolest, pálení, řezání při močení a bolest či tlak v podbřišku. Chronický zánět naproti tomu není tak výrazný. Má lehčí formu projevu, ale neustoupí tak rychle. Nemocnému se doporučují teplé bylinkové koupele a udržovat se celkově v teple. Zábaly na záda, nosit kolem pasu něco teplého. Neléčené záněty nebo nedoléčené mohou přejít až do ledvin. Takový zánět ledvinové pánvičky či jiné ledvinové koliky nejsou nic příjemného. Doporučuje se přijímat velké množství tekutin, urologický čaj. Výborné jsou i brusinky.

Příznaky zánětu močových cest

– Řezavá, palčivá bolest při močení

– Neustálé nutkání k močení

– Kalná moč a většinou má kvasinkový zápach

– Stopy krve v moči

– Nevolnost, celková slabost a únava

– Zvýšená teplota, horečka, může být i zimnice

– Může vás pobolívat podbřišek nebo oblast ledvin

 

Léčba zánětu močových cest

Většinou se v akutním případu lékař uchýlí k léčbě antibiotiky. Lékařské kontroly jsou podle stavu pacienta. Opakované záněty si vyžadují vyšetření na urologii. Mnohdy se může jednat o dlouhodobý proces léčby. Některé bakterie dokážou přežít a rády se v určitých obdobích vracejí.

Jak předcházet zánětům močových cest

Prevence je základ! Pravidelný příjem tekutin. Popíjení brusinkových nápojů. Existuje celá řada preparátů v podobě gelových tobolek, které mají příznivý vliv na funkci močového měchýře a ledvin. Předcházení různým prochlazením, zapříčiněným nedbalým oblečením.

Máte zkušenosti s tímto zdravotním problémem?

Zdroj obrázku: Flickr.com/Maria Moraiti

Napsala: Gabriela Kortová

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.