Vyberte možnost Stránka

Zánět žil

Zánět žil
Rate this post
!AdSense – before contentZánět žil patří mezi bolestivé a nepříjemné onemocnění, které může mnohdy pacienta ohrozit na životě. Rozlišuje se zánět povrchových žil a hlubokých žil. Povrchní se projevuje bolestí a zarudnutím a zánět druhého typu otokem. Žilní systém je důležitým rezervoárem, proto je jeho správná funkce velmi důležitá.

Za příčinou zánětu žil, stojí mnoho faktorů. Zánět je podmíněn zpomaleným tokem krve a změnou v procesu spojených, se srážlivostí krve. Proto lidé, kteří trpí poruchami srážlivosti krve, jsou náchylnější na záněty žil a také trombózu, což je ucpání cévy krevní sraženinou. Rizikovým faktorem pro vznik zánětu žil bývá dlouhé cestování. Rovněž lidé s křečovými žilami, patří do rizikové skupiny. Toto onemocnění, se týká nejčastěji dolních končetin. Je to dáno nečinností dolních končetin a omezenou možností, změnit jejich polohu. Dalšími rizikovými faktory jsou těhotenství, dlouhodobé stání a rovněž hraje důležitou roli věk. Zánět je přirozenou reakcí těla na určité poškození. Zánět žil často vzniká na bázi již probíhajícího onemocnění žíly. Například trombózy, křečové žíly nebo přestup hnisavého procesu z okolí. Zánět žil může být i reakce na různé typy poranění nebo mechanické poškození např. zavedení nitrožilní infúze, kdy se do žíly může dostat infekce.

Projevy onemocnění zánětu žil

  • Silná bolestivost a zarudnutí, na pohmat je žíla tuhá a okolí teplé – zánět žil

  • Otok, zmodrání, bolest, žíla je tuhá – zánět je způsoben na základě trombózy

  • Bolest, zarudlá afekce, hadovitě se vinoucí žily – zánět je způsoben na podkladě křečových žil

Léčba zánětu žil

Léčba zánětu žil je podmíněna příčinou, která zánět vyvolala. Je bezpodmínečné řešit jak klinické příznaky, tak onemocnění, které ho způsobilo. Důležitou součástí léčby zánětu žil, je i prevence a jeho předcházení.

 Bolí vás někdy nohy?

Zdroj obrázku: Flickr.com/Jeff Nguen

Napsala: Gabriela Kortová

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.