Vyberte stránku

Bezzubý úsměv trendy nebude!

Bezzubý úsměv trendy nebude!
Hodnocení

Pánové, klidně můžete nosit oblečení podle poslední módy, takřka denně trápit tělo v posilovně a mít účes jako argentinský fotbalista Messi. Pokud nebude váš úsměv bezchybný, blonďatou kolegyni okouzlíte jen stěží. Opatrujte váš chrup jako největší klenot. A to hlavně před parodontózou.

Parodontóza vás může připravit o všechny zuby

Co se stane, když si nebudete pravidelně a precizně čistit zuby? Nejspíš to, že váš dech usmrtí vaše nepřátele. Bohužel i přátele. Dost pravděpodobně vás časem postihne bolest kvůli zubnímu kazu. A věděli jste, že právě tahle bolest je jedna z nejhorších vůbec? Vzniklý zubní plak a kámen se postarají i o zánět dásní. A ten se zase zapříčiní za to, abyste jednoho krásného dne přišli o všechny zuby.

Přichází pomalu, ale jistě

Zpozorovali jste zatím nepříliš viditelný, ale přesto jasný ústup dásní? Plivete krev, i když vám nikdo neubalil? Právě se nacházíte v první fázi onemocnění parodontózou. Pokud si teď hned nezačnete čistit zuby pořádně, poštěstí se vám dojít do fáze dvě. Čeká vás zápach z úst a postupné uvolňování jednotlivých zubů. Když ještě vydržíte a nepodstoupíte zákrok lékaře, parodontóza vás přivítá v samotném finále, a tím je ztráta zubů. Ale tohle asi nebude to, oč byste usilovali, že?

Bezbolestná léčba parodontózy

Zvuk vrtačky ani injekčně aplikovaná lokální anestezie vás nerozhází, jasně. Kdyby ale přece jen, vězte, že existuje léčba zánětu dásní laserem. Laser dokáže odstranit zubní kaz a poddásňový zubní kámen. Díky absolutní sterilizaci se značně zvyšuje účinnost léčby. Zákroky jsou takřka bezbolestné, takže se třeba vyhnete injekci i „mrtvé“ puse ještě několik hodin po. Laser není hlučný, nevibruje jako vrtačka. A je chytrý. Díky jeho zpětné vazbě lékař spolehlivě ví, kdy ještě je, a kdy už pod dásní není zubní kámen.

Už v červenci se otevírá v Ostravě privátní, plně digitalizovaná stomatologická klinika AJNA Dental Clinic. Tam se vám dostane péče o zuby pomocí nejmodernějších technik a v prostředí, které se podobá více relaxačnímu centru než zdravotnickému zařízení.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!