Vyberte možnost Stránka

Proč trpíme akné a jak na něj vyzrát?

Proč trpíme akné a jak na něj vyzrát?
Rate this post

 

Dívali jste se někdy do zrcadla a řekli jste si, proč právě já? Naprosto vás chápeme. Akné dokáže hodně potrápit, a to v jakémkoliv věku. Ať už jste v pubertě nebo trpíte hormonálními výkyvy, na obličeji je vše hned vidět. Poradíme vám, jak se svých problémů zbavit.

Obsah článku

Proč trpíme akné? 

Jednoduše řečeno, akné způsobuje nerovnováha. Ať už jste během Vánoc hřešili a ujídali z krabice cukroví po hrstech, máte nyní v práci velké množství stresu nebo vás čeká každým dnem menstruace, výsledek je stejný – na pleti se objeví nepříjemné černé či bílé tečky nebo pupínky. Že vás tohle všechno minulo? Sklon k akné v dospělosti může být dán i geneticky, proto je možné, že i při zanedbatelném výkyvu se nějaký ten pupínek na tváři objeví.

Volte adekvátní péči 

Pokud trpíte akné a chcete se ho zbavit, péče o pleť je obzvláště důležitá. Kromě zdravé stravy a adekvátního pitného režimu je nutné pořídit i kvalitní kosmetiku, určenou pro aknózní pleť. K vyčištění pleti dopomůže např. čistící gel, který časem navrací pleti rovnováhu a dodá potřebnou výživu.

Dopřejte si masku 

Péče v podobě masky je hned po každodenním čištění pleti nezanedbatelná. Dokáže totiž absorbovat přebytečný maz a pomáhá ji hloubkově vyčistit. Pro aknózní pleť můžeme využít např. jílovou masku, která zklidňuje podrážděnou pleť a čistí zanesené póry.

Působte na akné lokálně 

Pokud zvolíme správné produkty pro naši pleť, léčba akné nemusí být raketová věda. Je potřeba zvolit adekvátní lokální péči, která působí přímo v místě akné a zmírňuje jeho projevy. Zaměříte tak pozornost přímo tam, kde bují zánět.

Nic nepomáhá? Objednejte se k lékaři 

Máte pocit, že je vaše snaha úplně zbytečná a žádná léčba nezabírá? Neztrácejte naději, nedokonalosti pleti je možné řešit i v ambulanci kožního lékaře. Proto na nic nečekejte a objednejte se co nejdříve. Třeba společně přijdete na to, co je příčinou problému a najdete řešení s lékem na předpis.

I když akné dokáže potrápit, s adekvátní péčí můžete dokázat zázraky. Věříme, že najdete řešení a pohled do zrcadla vás bude už jen těšit.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.