Vyberte možnost Stránka

Bolí vás klouby při cvičení? Poradíme, co s tím!

Bolí vás klouby při cvičení? Poradíme, co s tím!
Rate this post
!AdSense – before contentSnažíte se budovat svalovou hmotu? Tvrdě dřete v posilovně a místo skvělého pocitu vás provází bolest kloubů? Na vině může být několik příčin, zjistěte, co se dá proti tomu dělat!

Bolest kloubů netrápí už jen seniory, je to obtíž, která provází také mnoho sportovců! Tvrdý trénink je pro získání vyrýsovaného těla potřebný, ale na této cestě vás může zaskočit nepříjemná bolest kyčle, ramene, lokte, zápěstí, prostě jakéhokoliv kloubu. Je nutné přestat cvičit nebo jsou i jiné možnosti? 

Obsah článku

Typ bolesti

Pokud nejste žádným cvičícím začátečníkem, pak by vám nemělo dělat problémy rozeznat bolest kloubní od bolesti svalové. Ovšem toto rozeznání nemusí být jistotou! V případě, že si dáte do těla a přetížíte svaly, šlachy nebo kloubní pouzdra, můžete očekávat nepříjemnou bolest, která funguje jako varující znamení hybného systému. Ovšem kloubní chrupavka nemá žádná nervová zakončení, která by hlásila: “Dost, už je toho příliš!“. Bez tohoto znamení tak můžete chrupavku systematicky ničit a ani o tom nebudete vědět! Snažte se tedy o to, aby své klouby zbytečně nepřetěžovali a věnujte svou pozornost preventivním krokům!

 

Tipy na pomoc od bolesti při cvičení!

Samozřejmě záleží na tom, jaký je váš stav. Obecně se však doporučují tyto kroky:

Návštěva ortopeda

prvním krokem by měla být prohlídka u specializovaného lékaře, který zhodnotí váš stav a doporučí případnou léčbu či prevenci před dalším zhoršováním.

Cvičit bez závaží

Každodenní aktivní pohyb příznivě ovlivňuje kloubní aparát. Pokud je bolest při posilování nesnesitelnou, je třeba na chvíli tvrdý tréninkový plán přerušit a dát možnost svému tělu odpočinout si. Přesto však s pohybem nepřestávejte. Najděte si alternativu posilování v podobě plavání, nordic walking nebo jízdu na kole. Dělejte takový sport, během něhož nejsou klouby zatěžovány tvrdými dopady nebo nadměrnou zátěží.

Posilování se nechcete vzdát? Pak dodržujte tyto pravidla

Do svého programu zařaďte jednoduché posilovací cviky, které budou zvyšovat vaši sílu a mohou tak vést k větší stabilitě kloubního aparátu. Před každým posilováním dbejte na řádné prohřátí a po něm nemocné klouby ledujte, čímž zmírníte bolestivé projevy přetížení. Dodržujte správné provedení jednotlivých cviků! Pokud si nejste jistí správností, začněte posilovat pod dohledem zkušeného trenéra. Nikdy neposilujte přes bolest!

Správné obutí základem

Nejen při sportu, ale také pro běžné nošení byste měli mít zdravotní obuv, jež minimalizuje nárazy vznikající při chůzi. Pozornost věnujte délce stélky, podešvi, použitým materiálům obuvi atd.

Zvažte užívání doplňků na obnovu kloubní chrupavky

Je třeba si uvědomit, že pokud nebudete dodržovat výše zmíněná opatření žádný doplněk stravy nebude záchranou! Pokud však budete dodržovat všechny zásady a navíc užívat kvalitní kloubní výživu, zlepšení na sebe nenechá dlouho čekat. Mezi nejúčinější kloubní lék a výživu patří Geladrink, jehož účinky si pochvalují nejen lékaři, ale také slavní sportovci (př. žokej Váňa) a “běžní“ pacienti.

Bolí vás klouby při posilování? Začněte si tím něco dělat dřív, než bude pozdě!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.