Vyberte možnost Stránka

Zázvor a jeho účinky

Zázvor a jeho účinky
Rate this post
!AdSense – before contentO zázvoru se nejčastěji hovoří ve spojitosti s chřipkovým onemocněním. Ale je toho mnohem více, co dokáže vyléčit. Přečtěte si, proč je dobré mít kousek zázvoru vždy po ruce.

Zázvor se v minulosti používal především jako koření do slaných i sladkých jídel. Specifickou chuť i vůni si zamilovali snad všechny země světa. Odkud tato všestranná rostlina pochází není známo. Zázvor však používali v Číně i Indii již před 3 000 lety.

 

Obsah článku

Zázvor jako lék

Staré recepty našich babiček na vyléčení mnoha nemocí obsahují právě zázvor a seznam pozitivních účinků se stále rozrůstá. Vědci přichází se stále novými doporučeními, na co všechno zázvor, mnohdy až zázračně, funguje.

 

Chřipka

Nikoho už nepřekvapí, že zázvor je doporučován při chřipkovém onemocnění. Nejčastější forma přípravy je zázvorový čaj, který pozitivně působí na bolest v krku, kašel, rýmu. Tělu dodává potřebnou energie a také ho prohřeje. Během užívání zázvoru si člověk také posiluje imunitu, proto je vhodné zázvor zařazovat do jídelníčku nejen při nachlazení, ale také v době zdraví jako prevenci.

 

Bolest a nevolnost

Zázvor funguje jako přírodní analgetikum. Pokud vás tedy trápí boleti hlavy, menstruační křeče, bolesti břicha, svalů a klubů, pak vyzkoušejte právě zázvor. Zázvor si také získal oblibu při pálení žáhy, ranních nevolnostech.

 

Pálení žáhy, plynatost, zažívání

Zázvor svým složením podporuje proces trávení tím, že zrychluje tvorbu trávicích šťáv a neutralizuje kyseliny, které způsobují zažívací potíže, nadýmání nebo pálení žáhy.

 

Cestování

Pokud trpíte nevolností v dopravních prostředcích, pak už nemusíte spoléhat ne chemickou pomoc. 3-4 hodiny před cestou užijte zázvor ve formě čaje. Cesta pro vás tak konečně nebude utrpením spojeným s nevolností, závratěmi a studeným potem.

 

Jak zázvor užívat?

Zázvor jste si koupili, ale nevíte, jak ho vlastně připravit? Na různé neduhy platí různé způsoby úpravy zázvoru.

Chřipka – nejlepším řešením na chřipku je zázvorový čaj. Jeho přípravu najdete zde.

Bolest krku – kromě pití zázvorového čaje, ulevíte svému krku žvýkáním čerstvého zázvoru. Při silné bolesti pomáhá nastrouhaný čerství zázvor, z něhož se vymačká šťáva, a ta se smíchá s medem.

Bolest hlavy, svalů – Utlumit tyto boleti pomáhá zázvorový obklad. Obklad může být studený, teplý i horký. jeho výroba je velice jednoduchá, stačí zalít horkou vodou mletý nebo čerstvý zázvor a nechat vylouhovat. Poté do vody namočit látku, a tu si přiložit na bolestivé místo. Po několika opakováních lze cítit znatelnou úlevu.

Svalové bolesti, revma, záněty klubů – Pokud vám zázvorový obklad nepřináší dlouhodobou úlevy od těchto bolestí, pak vyzkoušejte silnější formu, několik kapek zázvorového oleje. Ten vmasírujte do bolestí postiženého místa.

Prevence – Zázvor je vhodný užívat i v době zdraví, pomáhá tak předejít onemocněním a bolestem. Oblíbená forma užívání je kandovaný zázvor, zázvorová limonáda nebo použití zázvoru v kuchyni jako součásti jídla.

Užíváte zázvor při bolestech a onemocněních?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.