Vyberte možnost Stránka

Zázrak jménem laser

Zázrak jménem laser
Rate this post

Moderní doba nám často velmi ulehčuje život. Vzpomeňme například vynález laserového paprsku, který se vyskytuje v našem životě více, než si možná uvědomujeme. Přinášíme krátké shrnutí těch nejčastějších oborů, zákroků a výrobků, ve kterých je laserový paprsek využíván.

Obsah článku

Měření pomocí laseru

Měření vzdáleností, velikosti nebo objemu nebylo nikdy jednodušší. Tento vynález znamená doslova revoluci například pro měření velikosti budov nebo i vnitřních prostor. Ocení jej stavebníci nebo třeba realitní agenti. Kromě délek dokáže tato vychytávka používat třeba Pythagorovu větu, umí také sečítat a odečítat naměřené hodnoty.

Řezání laserovým paprskem

Tento typ oddělování materiálu má několik neskonalých výhod. Nedotýká se řezaného materiálu, proto se také neopotřebovává. Laserové řezání je velice rychlé, nedeformuje řezaný materiál a je také nadmíru přesné.

Laserová operace očí

Korekce očních vad pomocí laseru považujeme za revoluční. Díky ní mohou miliony lidí na světě odložit brýle nebo kontaktní čočky. Moderní laserová operace trvá zhruba 15 minut, provádí se ambulantně a po jejím skončení může pacient záhy odejít bez nutnosti jakékoliv rekonvalescence. Tento typ zákroku léčí krátkozrakost, dalekozrakost, šedý zákal, vetchozrakost nebo astigmatismus. Na klinikách oční chirurgie dnes dokážou zázraky.

Laserové ukazovátko

Dotáhněte svoji prezentaci nebo přednášku k dokonalosti pomocí použití laserového ukazovátka. Nabízejí se v různých barvách. Mimo tuto funkci jej můžete použít jako zábavu pro děti nebo třeba pro svoji kočku.

Laserové zákroky pro krásu

Jedním z oborů, který využívá laserové paprsky ve velkém, je estetická medicína. Používání těchto paprsků považujeme za průlomové. Obrovskou výhodou zákroků laserem je jejich neinvazivní forma. Nepoužívá se tedy skalpel, ani jehla a po laserové proceduře není třeba ani rekonvalescence doma nebo na klinice. A jaké mohou být typy typy laserových procedur?

  • Laserová epilace – díky ní se natrvalo zbavíte ochlupení na kterékoliv části vašeho těla. Stačí několik návštěv na klinice a můžete zahodit všechny domácí prostředky na únavné holení podpaží, nohou, obličeje nebo intimních partií.
  • Laserový peeling – několikaminutový zákrok dokáže omladit a vypnout vaši pleť, že tomu ani nebudete sama věřit. Redukuje vrásky, rozjasňuje pleť, zmenšuje viditelné póry, bojuje proti mastné pleti a nejednotné pigmentaci. Během jediného zákroku spousta benefitů!
  • Laserová liposukce – tato bezbolestná ambulantní procedura, při které se díky použití studeného laserového světla zbavíte tukové tkáně, nás baví. Laser se soustřeďuje na tukové buňky na kterékoliv části lidského těla a úspěšně je také ničí. Hubnutí nebylo nikdy jednodušší!
  • Laserové omlazení – tento úžasný zákrok dokáže během pár okamžiků aktivovat kolagen ve vaší pleti a díky tomu zapůsobit na všechny vrstvy pokožky obličeje. Velmi účinně bojuje proti vráskám, jizvám, pigmentovým skvrnám a povadlé pokožce.

Laser show

V devadesátých letech nám vyrazila dech. Diskotéky se předháněly, která z nich bude mít tu nejlepší světelnou show s využitím blikajících barevných laserových paprsků. Baví vás ještě dnes?

A jaký typ výrobku nebo služby, která využívá laser, jste si ve svém životě pořídili nebo absolvovali vy? Vidíte díky němu bez brýlí? Nebo vás některý z těchto moderních zákroků teprve čeká? Podělte se s námi o vaše laserové zkušenosti.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.