Vyberte možnost Stránka

Elektronická cigareta – Vše, co bychom o ní měli vědět!

Elektronická cigareta – Vše, co bychom o ní měli vědět!
Rate this post
!AdSense – before contentElektronickou cigaretu používá čím dál více lidí. Stále častěji je součástí našich kapes, tašek a batohů. Mnozí sáhnou raději po elektronické cigaretě než po klasické.

A není se čemu divit, když se jedná o zdravější variantu, která nám ušetří spoustu peněz a navíc díky e-cigaretě se můžeme našeho zlozvyku zbavit.

Jak e-cigareta funguje?

Každá elektronická cigareta obsahuje následující – baterii, atomizér, clearomizér, náplň, náustek a LED diodu. Všechny tyto části tvoří elektronickou cigaretu, která dokáže produkovat páru a tím se hodně podobá klasickému kouření.

Pára se v e-cigaretě vytváří tak, že po vdechnutí dostane mikroprocesor v cigaretě impuls, díky čemuž začnou žhavící spirálky zahřívat náplň. V tomto okamžiku se stává z e-liquidu pára, kterou následně vdechnete.

Rozdíl elektronické cigarety od běžné

Elektronická cigareta bývá od běžné mnohými odborníky doporučována. Je to zejména z toho důvodu, že e-cigarety obsahují až o 4 000 škodlivých látek méně. Oproti běžným cigaretám v ní nenajdete žádné karcinogeny, oxid uhelnatý, arzén, kyanid, benzen, nebo čpavek.Jediné, co se v ní nachází, je nikotin, který si můžete sami hlídat.

V dnešní době se totiž prodávají e-liquidy s různým obsahem nikotinu – od 0 mg/ml až po 24 mg/ml.

Nikotin a jak působí na náš organismus

V elektronické cigaretě je obsažen nikotin. Ten se nachází i v běžných cigaretách. Jedná se o látku, přírodní alkaloid, který se získává z tabákových listů nebo z jiných rostlin obsahující nikotin. Nikotin je přesně tou látkou, která může za to, že se kuřáci stávají na kouření závislí. Při kouření niktoin přechází do krve a už za 7 vteřin do mozku, kde vyvolává pocity jako uvolnění, radost, uspokojení atd.

cigarettes-2142848_1920_1491211487
Pokud se však kouření chcete zbavit, e-cigarety jsou k tomu ideální. Jak už je výše zmíněno, oproti běžné cigaretě můžete u elektronické cigarety množství nikotinu regulovat, a tak se postupně tohoto zlozvyku nadobro zbavit.

Více informací můžete nalézt například ve studii, která potvrdila, že e-cigarety jsou nejúčinnějším nástrojem k odvykání kouření (http://www.kelk.cz/aktuality/studie-potvrdila-ze-e-cigarety-jsou-nejucinnejsim-nastrojem-k-odvykani-koureni/).

Jak používat e-cigaretu?

Elektronická cigareta sice funguje na stejném principu jako běžná, ale než si přiložíme e-cigaretu k ústům, potáhneme a vychutnáme si kouř, předchází tomu ještě další úkony. V první řadě budeme muset nabít baterii a tu pak správně vložit do e-cigarety. Dále budeme potřebovat doplnit cigaretu e-liquidem a celou elektronickou cigaretu sestavit. Až poté si můžeme vychutnat kouření jako takové.

cigareta-ele

E-liquid – náplň do e-cigarety a jak dlouho vydrží

Jak dlouho vydrží jedna náplň v elektronické cigarety je velmi složité, protože v tomto směru záleží na mnoha faktorech – jak často se používá, zdali dlouho nebo jen krátce apod. Pokud patříme mezi příležitostné kuřáky, jedna náplň může vydržet klidně celý měsíc. Ti, co kouří pravidelně, ale může zase vydržet jen jeden den. Je to hodně individuální a odvíjí se to od intenzity kouření.

1459146358_1448621725_KakaoTalk_20151127_194742753

Z praxe je ale však známo, že jedna náplň se rovná 20 běžným cigaretám. Takže každý si sám může rozpočítat, na jak dlouho mu vydrží 20 cigaret.

Co se týče chuti e-liguidu, tak záleží na to, jakou náplň do elektronické cigarety zvolíte. V současné době trh nabízí nespočet možností – od klasických příchutí, přes ovocné či různě míchané, až po bláznivé kombinace.

Baterie a její výdrž

Výdrž baterie se zpravidla pohybuje kolem 4 až 6 hodin. Její výdrž se opět odráží od četnosti, délce a intenzitě používání. U silných kuřáků se pak doporučuje pořídit si náhradní baterii, kterou mohou nosit stále s sebou.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.