Vyberte možnost Stránka

Doplňky stravy během posilování

Doplňky stravy během posilování
Rate this post
!AdSense – before contentRozhodli jste začít na sobě makat? V případě, že hodláte celé posilování brát skutečně vážně, je třeba se zaměřit i na svou stravu a její doplňky!

Obecně je známo, že stravování tvoří celých 70% procent úspěchu při přeměně postavy. Proto by jste se kromě posilování měli zaměřit také na své stravovací návyky. Jedna samostatná část jídelníčku jsou doplňky stravy, má smysl je užívat?

 

Doplňky stravy a jejich význam při posilování

Lidé, kteří posilují, mají na doplňky stravy dva pohledy. Jeden z nich se přiklání k tomu, že doplňky jsou chemické a tudíž nezdravé, druhý názor se dá popsat rčením čím více, tím lépe. Ideální je ovšem něco mezi, tedy zlatá střední cesta.

Tím nejlepším řešením je mít správně nastavený základ stravy a k němu dodat doplňky, kterými svému tělu doplníte potřebné živiny. Doplňky jsou skutečným pomocníkem právě proto, že člověk není často schopný dodat normální stravou svému tělu takové množství živin. Snazší je to i pro samotný žaludek, doplňek je pro něj snadněji zpracovatelný než 6-8 pevných jídel za den.

Dobrým příkladem je například doba po cvičení, kdy se látky z doplňku rychleji vstřebají a tím i rychleji pomohou.

 

Pravidelnost

Pokud se rozhodnete doplňky stravy brát, nečekejte zázračné a rychlé změny. Tím nejdůležitějším je pravidelná strava, samotný doplněk vám svaly nevytvoří! Proto sledujte svůj stravovací režim a v případě potřeby ho doplňte potřebnými látkami.

 

Doplněk stravy – Protein

Protein je možné označit jako doplněk k bílkovinám. Pokud tedy máte nedostatek bílkovin, vezměte si proteinový doplněk.

 

Doplněk stravy – Gainer

Vhodné pro dobu pro posilování nebo při celodenní zátěži. Gainer je doplňkem sacharidů. Obecně se však doporučuje přijímat sacharidy v rámci běžného stravování.

 

Klouby

Klouby jsou během posilování značně zatížené, proto se v případě skutečně pravidelného cvičení doporučuje brát dvakrát ročně kratší měsíční kůru kloubní výživy.

Jaké doplňky užíváte vy?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.