Vyberte stránku

Zatravňovací dlažba zpevní příjezdovou cestu a zachová zelenou travnatou plochu

Zatravňovací dlažba zpevní příjezdovou cestu a zachová zelenou travnatou plochu
Hodnocení

V letním období se majitelé rodinných domů pouští do rekonstrukce exteriéru. Zapomeňte tentokrát na okrasné skalky, záhony s květinami a sady s ovocnými stromy. Zaměřte se i na detaily, jako jsou chodníčky, příjezdové cesty a stání pro automobil. Pokud potřebujete daná místa zpevnit, ale zároveň nechcete ztratit travnatou plochu, ideálním řešením je právě zatravňovací dlažba. V následujících řádcích se na ni podíváme podrobněji.

Jestliže tedy nechcete narušit zelenou tvář zahrady, zatravňovací dlažba naplní vaše očekávání. Dlažba je charakteristická různě velkými otvory, jimiž tráva prorůstá. Dokonce se dá položit i na svazích s mírným sklonem. Otvory je možné také vysypat štěrkem, kamínky či pískem.

Výhody zatravňovacích tvárnic

Prvním důvodem, proč si zatravňovací dlažba získala tak na popularitě, je zachování přírodního vzhledu. Ovšem má i praktické funkce – zpevňuje půdu a zlepšuje vsakování vody. Zatravňovací dlaždice jsou navíc mrazuvzdorné, a tak překonají i krutou zimu. Pokládka je naprosto rychlá a jednoduchá. Občas se stane, že potřebujete dlaždice z nějakého důvodu odstranit, ani to není problém.

Zatravňovací dlažba se však nehodí na vysoce frekventovaná místa, protože by frustrovala především starší lidi s francouzskými holemi anebo ženy nosící boty na podpatkách. Tvárnice si nevyžadují žádnou speciální údržbu. Jelikož je materiál vysoce odolný, nedochází k praskání, ani k žádným změnám při změně počasí.

Kdo nabízí zatravňovací dlažbu?

Pokud si chcete položit dlažbu svépomocí, zřejmě budete hledat nějakého prodejce. Doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia společnosti PRESBETON, která má mimo jiné v nabídce ještě zahradní obrubník, zámkovou dlažbu, zdicí prvky, venkovní architekturu, plotové tvárnice a další.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!