Vyberte stránku

Výkup vozů za hotové vám ušetří čas i nervy. Odhalte tipy, jak ojetý automobil prodat co nejvýhodněji

Výkup vozů za hotové vám ušetří čas i nervy. Odhalte tipy, jak ojetý automobil prodat co nejvýhodněji
Hodnocení

Výkup vozů za hotové bývá pro některé vlastníky automobilů až poslední možnou variantou. Nejčastěji proto, že od autobazarů automaticky očekávají velmi nízké finanční nabídky. Realita však může být trochu jinde. Stačí jen vědět, jak na to. Přečtěte si souhrnný přehled tipů a triků, jak nejlépe prodat starý vůz nebo nepojízdný autovrak za hotové. Ušetříte hodiny času strávené sestavováním inzerátů i nervy, které by vás stála komunikace s případnými zájemci.

Výkup vozů za hotové bez starostí s opravami i čištěním

Při prodeji auta do bazaru obvykle nehraje roli doplňková výbava, čistota, ani tuning. Prodejci si sami každý vůz upraví tak, aby byl pro zákazníky co nejatraktivnější. Často mění disky i pneumatiky, zajišťují mytí a čištění nebo drobné opravy. Díky tomu před samotným výkupem nemusíte skoro nic řešit. Není však výjimkou, že pokrytí těchto věcí může navýšit výkupní cenu. Otázkou tedy je, jestli se to finančně vyplatí.

Prodejte auto chytře a ušetřete

 

Abyste získali přehled o svých možnostech, můžete nejprve zkusit jednotlivé autobazary obvolat. Počítejte však s tím, že ceny, které vám sdělí po telefonu, jsou vždy nejvyšší možné a reálně se k nim přiblíží pouze vozy v naprosto perfektním stavu. Přesnou cenu zjistíte až po detailní kontrole vozidla. V případě, že se vám bude zdát příliš nízká, neváhejte s pracovníkem bazaru smlouvat. Často vám může udělat druhou nabídku, která bude výhodnější.

Tip: Než se pustíte do vyjednávání o ceně, udělejte si představu o tom, jaká je situace na českém trhu s ojetými vozidly. Zjistěte, za kolik se auta prodávají a jaké jsou oblíbené značky nebo barvy. Získáte tak relevantní argumenty.

Cenová nabídka autobazarů se může lišit také podle ročního období. Za kabriolet dostanete více peněz v létě, protože je vysoká pravděpodobnost, že se rychle prodá. SUV zkuste zpeněžit raději v zimě.

Než se vypravíte s vozem do autobazaru, ověřte si, jestli není možný výkup přímo u vás doma. Ušetříte tak spoustu času.

Administrativu a formality přenechte pracovníkům autobazaru

Před podpisem smlouvy se zajímejte, zda máte v ceně také vyřízení všech formalit. Nutná je:

  • evidenční kontrola,
  • přepis auta.

Některým autobazarům ke zvládnutí zdlouhavého papírování stačí jen vaše plná moc. Na závěr nezapomeňte zrušit povinné ručení.

Tip: V případě, že za vás autobazar formality nevyřeší, nechte si alespoň poradit, jak přepis auta probíhá a jaké podklady a dokumenty k němu potřebujete.

Autovrak neprodávejte na díly

U bouraných vozidel nebo autovraků je prodej za hotové nejlepší možností. Nemusíte řešit odvoz, protože většina firem je schopna si pro vůz přijet. Některé dokonce úplně zdarma.

Snadno se zbavíte také vozů ve velmi špatném stavu. Stačí, když má automobil všechna kola, aby s ním bylo možné manipulovat.

Postupně auto rozprodat na díly určitě není dobrý nápad. Nezískáte totiž doklad o ekologické likvidaci, který nutně potřebujete k vyřazení automobilu z registru vozidel. Znamená to, že byste za vůz museli neustále platit povinné ručení.

Teď už víte, co si při prodeji auta za hotové pohlídat a čím se naopak nemusíte zdržovat. Ušetříte tak nejen spoustu času, ale také financí. Stačí jen vypustit složité přípravy auta na prodej a raději se zaměřit na vyjednávání ceny s autobazarem. Nezapomeňte si také zjistit, jestli můžete využít doplňkových služeb, jako například výkupu vozidla u vás doma anebo vyřízení všech formalit pracovníky autobazaru.

Jaké faktory hrají při prodeji auta hlavní roli u vás? Záleží vám spíš na rychlém a bezproblémovém vyřízení, anebo je pro vás prioritou vůz zpeněžit co nejvýhodněji? Napište nám do komentářů a nezapomeňte zmínit své vlastní tipy a triky, jak prodat ojetý vůz nebo autovrak.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!