Vyberte stránku

O botách Nike Air Max slyšel každý. Víte ale, jak vůbec vznikly?

O botách Nike Air Max slyšel každý. Víte ale, jak vůbec vznikly?
Hodnocení

Kdo nikdy neslyšel o Air Maxech, jedněch z nejznámějších bot značky Nike, jako by nikdy nebyl. Víte ale, kdy, kde a jak vlastně tento typ obuvi přišel na svět? Jestli ne, čtěte dál. Protože náš výlet za historií těchto bot právě začíná.

Unikátní technologie, která je oblíbená dodnes

Psal se rok 1987, přesněji šlo o 23. březen tohoto roku, kdy světlo světa spatřily boty s pro tuto dobu revoluční technologií Nike Air Max. O návrh „bubliny“, která se nacházela uvnitř těchto tenisek, se postaral designér této značky Tinker Hatfield. V tuto dobu ještě firma Nike ale nevěděla, jak oblíbené tyto boty budou i v současnosti.

Air Max days aneb každý rok nový pár bot

Když se na tyto boty podíváme v posledních několika letech, můžeme vidět, jak se vyvíjel jeden typ těchto bot za druhými. Například v roce 2014 vznikla reedice úplně prvních Air Max bot vůbec. Tyto boty byly v kombinaci červené a bílé barvy, podrážku pak tvořila reflexní žlutá barva. Na jazyku boty pak byla číslice 3.26, což je odkaz na datum vzniku samotných Air Max bot.

O rok později vznikly tenisky s názvem Nike Air Max Zero – šlo o boty, jejichž návrh byl zhotoven ještě před tím, než designér navrhl první Air Max tenisky vůbec. Proto jde o číslo nula. V roce 2016 vyšla dokonce trojice Air Max bot. Roku 2017 Nike představil dokument Masters of Air, kde byla naše část Evropy reprezentována DJ Witchem. I v tomto roce byl představen další pár bot. V roce 2018 byla vyhlášena soutěž (rok dopředu) o nejlepší návrh pro nové tenisky Air Max. Vyhrály tenisky kombinující různé barvy i materiály.

Máte už své Air Maxy?

Jestliže i vy toužíte po opravdu pohodlných teniskách, které lze navíc velmi dobře nosit téměř s čímkoliv, neváhejte a nějaké si rychle sežeňte. Díky technologii Air Max se budete cítit, jako byste chodili po oblacích. Jde tedy o ideální boty na sport a delší chůzi.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!