Vyberte možnost Stránka

5 důvodů, proč je roční vůz lepší než nový vůz

5 důvodů, proč je roční vůz lepší než nový vůz

Kdo šetří, má za tři. A kdo šetří chytře, ten se teprve může smát. V tomto článku vám proto poradíme, jak ušetřit desetitisíce korun při výběru a nákupu vozu. Pokud budete následovat naše rady, získáte téměř nový vůz bez známek používání za skvělou cenu. Tajemství se skrývá pod pojmem: roční vozy!

Co že jsou z pohledu značky ŠKODA roční vozy?

  • Vozy, které jsou mladší než 18 měsíců.
  • Mají najeto maximálně 30 000 km.
  • Při jejich koupi získáte prodlouženou tovární záruku na 4 nebo 5 let od data uvedení do provozu.
  • Samozřejmostí je garance technického stavu: zaručená servisní historie i počet najetých kilometrů.

Proč se vám ale vyplatí zaměřit se na nabídku ročních vozů místo výběru fungl nového auta z katalogu?

Nabídka nejnovějších modelů a rychlost dodání

Po uvedení nového modelu na trh se často čeká na jeho dodání i více než rok. Je to způsobeno nejen obrovským zájmem, které nemodernější vozy vzbuzují, ale také tím, že si každý řidič namodeluje svůj nový vůz přesně podle svého gusta. Tím se násobí práce, kterou s autem výrobce má, a prodlužuje se doba dodání.

První roční vozy se ale mohou objevit v nabídkách autosalonů už několik měsíců po uvedení modelu na trh. Jedná se především o předváděcí vozy nebo vozy, které byly určeny na zkoušku novinářům a po několika měsících na silnicích šly do běžného prodeje. V nabídce ročních vozů si tak můžete ulovit nejnovější model a mít ho dřív než ti, kteří si ho objednali nový.

Výhodou ročních vozů je samozřejmě také to, že jsou ihned k dispozici. Jakmile se vám některý zalíbí, stačí se domluvit s prodejcem a přijet si pro svůj nový vůz třeba ještě ten den.

TIP: Sledujte pravidelně nabídku ročních vozů ŠKODA autorizovaného prodejce a nenechte si ujít ty nejlepší vozy.

Zajetý motor

Ačkoli je riziko poškození nebo vad z výroby minimální, někdy se stane, že u nových modelů je některý systém nefunkční a nesrovnalost se objeví až při jízdě. Roční vozy mají najeto minimum kilometrů, což zajišťuje, že je vůz stále v top stavu, přitom je jeho motor už prověřený a vyzkoušený v ostrém provozu. Všechny případné vady by se během prvních stovek či tisíců kilometrů projevily, a pokud tomu tak bylo, vše bude pečlivě zaznamenáno v servisní historii. Vy tak máte jistotu, že kupujete už skrz naskrz prověřené auto, které bude šlapat přesně tak, jak má.

Cena

Největší výhodou a lákadlem ročních vozů je jejich cena. Ačkoli se jedná o prakticky nové vozy, jejich cena je výrazně nižší než u modelů v katalogu. Samozřejmě si nemůžete vybrat konkrétní kombinaci výbavy, barev a provedení, ale pokud jste v tomto bodu jen trochu flexibilní, můžete své peněžence ušetřit minimálně desetitisíce. Cena ročních vozů bývá v průměru o 20 % nižší než u nových vozů, podle typu auta, počtu najetých kilometrů a jeho stáří se ale můžete dostat s cenu i níže. Nabídka ročních vozů ŠKODA a Volkswagen je navíc v České republice opravdu široká, při troše snahy určitě najdete vůz, který splní vaše požadavky.

Výhodné financování

Při nákupu nového vozu dostávají noví majitelé spoustu výhod, jako je možnost využít výhodné financování nebo si sjednat pojištění za akčních podmínek. Určitě vás na závěr tohoto článku potěší, že i na roční vozy se často vztahují stejné nabídky financování jako na nové vozy. Roční vůz se tak vyplatí i z dlouhodobého finančního hlediska.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.