Vyberte možnost Stránka

Aby se vám po Praze jezdilo i parkovalo bez problémů

Aby se vám po Praze jezdilo i parkovalo bez problémů
Rate this post

Co si budeme povídat… Podíváme-li se na naše hlavní město z pohledu dopravních komunikací, parkovacích míst, odpočívadel atd., mnohdy se stává, že jsou tyto oblasti přetížené. V pracovním týdnu Prahu navštěvují obyvatelé jiných měst, kteří zde pracují, ale také přepravci, dodavatelé, výrobci zavážející výrobky na prodejny a podobně. Není proto výjimkou, že je parkování v Praze skutečně složité. A proto vznikly modré parkovací zóny, které mají pomoct potíž s parkováním vyřešit.

Parkování pro rezidenty

V Praze nejdříve vznikly modré parkovací zóny určené pro rezidenty v městské části Praha 1. nyní již jsou rozšířeny i v ostatních městských částech. Za jejich využívání se platí, což negativně hodnotí místní obyvatelé. Rezidenti vlastní parkovací kartu, která stojí dle toho, kterou městkou část využívají.

Cena za roční kartu stojí zpravidla 1 200 Kč, u podnikatelů nebo osob, jež mají vůz svěřen od zaměstnavatele, je cena vyšší, karta stojí 7 000 Kč. Úlevu dostávají osoby starší 65 let, držící průkaz ZTP, ZTP-P. Ti platí za roční kartu 360 Kč. Na post rezidenta mají nárok osoby s trvalým bydlištěm v dané části Prahy, podnikatelé, majitelé nemovitosti.

Vyhrazený prostor pro rezidenty je na modrých zónách od 8 hod. do 20 hod., poté je možné parkovat zde zdarma. V některých městských částech je však parkování zdarma nastaveno jinak. Podrobné a ucelené informace nejen o modré zóně, ale i o fialové a oranžové parkovací zóně najdete např. na webu Hardyn.cz.

Může vás potkat kontrola

Prahu a parkování v jejích částech samozřejmě kontrolují policejní hlídky, tak jako i v jiných městech. I když to nebývá běžné, mohou kontrolovat nejen oprávnění k parkování, ale i to, zda je vaše povinná výbava auta v pořádku, zda máte k vozu doklady, vaši totožnost, také to, zda nejste pod vlivem omamných látek atd. Proto vždy jezděte plněni připraveni, mějte u sebe potřebné doklady, výbavu a nikdy neřiďte pod vlivem alkoholu nebo jiných látek. Jen tak se vyhnete nepříjemným zkušenostem a žít, jezdit po Praze i parkovat se vám bude snáze.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.