Vyberte možnost Stránka

Povinnost nosit reflexní prvky vychází ze silničního zákona

Povinnost nosit reflexní prvky vychází ze silničního zákona
Rate this post
!AdSense – before contentZačátkem roku 2016 vešla v platnost novela silničního zákona, která přináší chodcům, kteří se pohybují mimo obec za snížené viditelnosti (husté sněžení, mlha a zhoršená viditelnost i za denního světla), povinnost nosit reflexní prvky.

Hned na začátku je nutné upozornit, že baterka ani čelovka před zákonem reflexní prvky nenahrazuje. Ač aktivní světelné prvky jsou pro řidiče dobře viditelné, zákonem je stanoveno, že reflexní prvek musí světlo odrážet.

Jak mají reflexní prvky vypadat?

Situaci řeší reflexní pásky, samolepky nebo nášivky, ale i reflexní vesta, zkrátka něco, co odráží světlo více, než běžné oblečení. Zákon sice přesně nestanovil nejmenší odraznou plochu, ale doporučuje, používat minimálně reflexní pásku nebo několik nášivek. Důležitá je i aplikace reflexního prvku. Měl by být umístěn tak, aby byl vidět z pozice řidiče, tedy směrem do vozovky a nejlépe na několika místech; na ruce, na noze, případně na batohu. Reflexní prvky mohou mít bílou, žlutou, červenou nebo zelenou barvu.

Kdo musí nosit reflexní prvky?

Tato povinnost neplatí jen pro běžného chodce, který si vyrazil v nočních hodinách mimo svoji obec, ale pro všechny, tedy i profesionály, jež se za snížené viditelnosti pohybují v blízkosti komunikací. Do této kategorie tedy patří i arboristé, stromolezci, výškoví pracovníci atp. Výběr reflexních prvků pro profesionály není omezen jen na pásky či nášivky. V nabídce najdete i reflexní helmy, čelovky s reflexním pruhem, reflexní vesty, mikiny a bundy, trička, a dokonce i reflexní kombinézy.

reflexni-prvky-1

Oblečte se do reflexního oblečení a dbejte na svoji bezpečnost. Pokud totiž máte na sobě oblečení s výraznými reflexními prvky, jste řidičem viděni na cca 200 metrů, oproti přibližně 18 až 24 metrům v případě klasického oblečení.

Využijte ještě dnes nabídku reflexních prvků na Worksafety.cz.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.