Vyberte možnost Stránka

3 důležité věci pro bezpečnou jízdu v letní sezóně

3 důležité věci pro bezpečnou jízdu v letní sezóně
Rate this post
!AdSense – before contentS přicházejícím jarem se může zdát, že motoristům ubude starostí. Už žádné sněhové kalamity, ledovka nebo problémy s nastartováním. Nenechte se ale ukolébat a nic nepodceňte.

Tuhá zima dala určitě zabrat i vašemu vozu. Proto rozšiřte jarní úklid domácnosti i na svoje auto. Krom výletu do mycí linky nezapomeňte zkontrolovat tyto tři věci:

1. Povinnou výbavu

Pamatujete si, co je všechno její součástí? Zkontrolujte, jestli máte kompletní autolékárničku, náhradní pojistky i žárovky, zvedák (hever), náhradní kolo nebo sadu na opravu pneumatik, výstražný trojúhelník i reflexní vestu a v neposlední řadě i klíč na výměnu kol. Pokud jste zjistili, že vám cokoliv chybí, žádnou paniku. Jednoduše si chybějící součást povinné výbavy objednejte na internetu.

2. Pneumatiky

Ve chvíli, kdy průměrné denní teploty překročí hranici 7 °C je na místě vyměnit zimní pneu za letní. Vaše jízda pak bude bezpečnější, pohodlnější i šetrnější.

Také nezapomeňte zkontrolovat opotřebení svých letních pneumatik. Minimální hloubka letního dezénu je ze zákona 1,6 mm. Na dně podélných kanálů pneumatiky najdete stejně tlustou destičku, díky které zjistíte opotřebení běhounu pneumatiky. Například výrobce Continental umisťuje na bočnice zvláštní značky, které vám usnadní hledání této destičky.

Pokud jsou už vaše letní pneu opotřebované, nebo dokonce žádné nemáte, určitě zvažte jejich koupi. Většina výrobců pneumatik nabízí široký
výběr, ze kterého si určitě vyberete ty svoje.

3. Technickou & pojištění

Zapomínat je lidské, v některých případech je to ale neomluvitelné. Ubezpečte se, že vaše technická pořád platí a zkontrolujte si, kdy ji musíte opět absolvovat. Stejně tak se ujistěte, že máte v pořádku všechny doklady týkající se povinného ručení a případných dalších pojištění vašeho vozidla. Přehled o těchto věcech vám ušetří mnoho případných nepříjemností.

Pravidelná údržba auta vám ušetří stres, peníze a v konečném důsledku i čas. A kdy jindy je pro pořádnou údržbu ten pravý čas než na jaře?

3 důležité věci pro bezpečnou jízdu v letní sezóně I

Obrázek ze zahraniční kampaně pro bezpečnost na silnicích: „Je žlutá, ošklivá a s ničím neladí, ale dokáže zachraňovat životy.“

3 důležité věci pro bezpečnou jízdu v letní sezóně II
Po dlouhé zimě nejlépe zbavíte svůj vůz všeho prachu, bláta a dalších nečistot v mycí lince.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.