Vyberte možnost Stránka

Svítidla s nápadem a vtipem

4/5 - (1 vote)

Stolní, závěsná i stojací svítidla a lampy. Mnohá snesou srovnání s uměleckými díly. Mohou vám připomenout třeba oblíbenou postavičku z dětství. Taková pak bývají zdrojem světla, zábavy a vzpomínek. Interiér pak zjemňují a dodávají mu patřičnou dávku osobitosti.

Obsah článku

Hlavní neboli centrální osvětlení

Bez něj se neobejdeme. Plné světlo je nutné při mnoha činnostech a proto tzv. centrální lustry mívají své místo téměř ve všech domácnostech. Většinou je vybavujeme silnějšími žárovkami, které v rámci prevence oslnění doporučujeme spíše matné. Světlo rovnoměrně rozptýlí i praktické kryty.

Křišťál opět na výsluní

Na výsluní se ale vrací například i lustry křišťálové. Víte, že obzvláště ty české mají vynikající reputaci ve světě a zdobí interiéry těch nejluxusnějších hotelů? A ozdobit mohou i váš obývací pokoj.

Cílené osvětlení

Sice zcela neosvítí celou místnost, ale do prostor, v nichž si vystačíte s nasvícením konkrétního místa či bodu, jsou přímo ideální. Čtecí koutek, zrcadlo v koupelně či v předsíni nebo pracovní deska v kuchyni, na všech těchto místech skvělou službu prokazují například světla bodová nebo zářivky.

Moderní technologie

S tím, jak jdou kupředu technologie, se vyvíjejí i svítidla. I když samotná lampa například může být plochá, malá LED světýlka v její drátěné konstrukci mohou navozovat dojem, že je například kulatá. Na takovýchto optických klamech jsou postavená i 3D svítidla.

Svítidla vlastní výroby

Nezdráhejte se popustit uzdu své fantazii a svítidlo si vyrobit. Rozhodně to není nic těžkého. Inspiraci hledejte na pinterestu, který je různých bláznivých nápadů plný. Použijte k tomu barevné textilní kabely a nezdráhejte se je ještě dozdobit. Fantazii se meze nekladou. Kam pak takové originální svítidlo pověsíte či postavíte, je jen na vás.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.