Vyberte stránku

Aby vám okna sloužila, jak mají

Aby vám okna sloužila, jak mají

Všichni, kdo rekonstruují nebo budují novou nemovitost, jsou dříve či později nuceni zamyslet se nad doplňky k oknům. Jde především o parapety, sítě proti hmyzu a stínicí techniku. Nabídka příslušenství k oknům a dalším proskleným plochám je skutečně bohatá, proto je dobré nechat si poradit odborníky, u nichž jste okna kupovali, nebo u nichž chcete koupit stínicí techniku a ostatní.

Zastínění proti slunci i nechtěným pohledům z venčí

K nejčastěji využívaným pomocníkům, co se stínicí techniky týče, patří bezesporu vnitřní a venkovní žaluzie a rolety. Velmi žádané především na balkony a terasy jsou oblíbené markýzy. Díky nim získáte příjemný stín před teplým letním sluncem a pokud žijete na sídlišti, zajistí vám i soukromí před obyvateli sídliště, kteří žijí v protějším panelovém domě. Díky markýze budete rádi využívat balkon i lodžii i v horkých dnech. Stejně tak se na nich bude lépe dařit rostlinám, které nebudou muset zvládat tolik vedra.

 

Markýzy mají mnoho podob, co se vzhledu týče. Vybírat můžete z nápadných modelů i jemnějších, elegantních variant. Nejenže chrání před sluncem, ale terasy či balkony hezky dekorují. Ovládání je klikové i motorické, ramena mohou být fixovány na zábradlí. Markýzu můžete roztáhnout do polohy, kterou právě chcete, vysunout ji mírně, nebo zcela, natočit ji v požadovaném sklonu. Použité látky jsou vysoce odolné slunečnímu i UV záření, barvy jen tak nevyblednou a látka zůstane dlouhé roky bez známek používání.

Parapety, za které se nebudete stydět

Možná se vám stalo, že jste si pořídili parapety, které byly po pár sezónách vybledlé, olupovaly se, nebo na nich byla dokonce vidět počínající koroze. Špatné je i to, když se parapet prohne nebo odchlipuje a voda zůstává či zatéká tam, kde nemá. Nové parapety by měly být povrchově dokonale ošetřeny, z pevného materiálu, který odolá teplotám i UV záření. Vnitřní volte dřevěné nebo plastové se zakončením boční krytkou. Venkovní pak hliníkové, čímž zamezíte případné korozi. Hliníkový profil o síle 1 mm s povrchovým opracováním vámi vybranou barvou postačí k vaší plné spokojenosti.

Jestliže hledáte to nej pro vaše okna, obraťte se na společnost Web Shops, s.r.o., kterou najdete na stránkách byvatmoderne.sk. Najdete zde žaluzie, rolety, sítě proti hmyzu, doplňky pro střešní okna, garnýže, záclony, závěsy, parapety, markýzy a mnohé další. Uvidíte, že zakoupené zboží vám skvěle poslouží a váš domov bude krásný, moderní a funkční.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.