Vyberte možnost Stránka

Silvestrovská oslava: Tyto tipy určitě využijete

Silvestrovská oslava: Tyto tipy určitě využijete
Rate this post

Těšíte se na poslední den v roce? Aktuálně možná poněkud předčasná otázka, vždyť před sebou máme ještě rozdávání dárků u vánočního stromečku a spousty dní. Přesto je ale na místě. Vždyť spousta lidí už má na Silvestr vyřešený. Tedy alespoň, co se ubytování týče. Horské chaty se musí rezervovat hodně dlouhou dobu dopředu. Nic naplat. Další záležitosti si ale musíte naplánovat také. Typickým příkladem je samotné jídlo a pití. Pokud si objednáváte raut, měli byste jej mít pomalu zarezervovaný. Jestliže se na jeho přípravu chystáte, určitě si vše promyslete předem. Pomohou vám třeba i naše následující tipy.

Silvestr se musí doslova vychutnat

Možná se už těšíte na delikatesy, které si budete moci dopřát právě polední den v roce. Jednak si je koupíte a na ceny nebudete příliš hledět, a jednak si také odpustíte dietu. Tu mnozí z nás v průběhu roku drží. Silvestr je v tomto ohledu jakousi výjimkou. Rozhodně není od věci vsadit na specialisty v oboru, kteří vám raut přivezou až k vám domů. Získáte hodně zajímavé speciality, jež byste si doma možná ani nedokázali připravit. Přesto i tak není problém nakoupit suroviny a pustit se do díla. Co by tedy na silvestrovské tabuli nemělo chybět?

Slané pohoštění hosty zasytí a překvapí

Jakýmsi základem silvestrovského menu je bezesporu slané pohoštění. Co v jeho rámci hostům všechno nachystat? Tak především obložené mísy. Tradičně se připravují mísy sýrové plné nejrůznějších specialit z říše sýrů. Oblíbený je hlavně nakládaný hermelín, který se nechá delší čas uležet. Stejně tak jsou vynikající i slovenské sýry, případně nejrůznější další nakrájené na kousky. Nesmí být ovšem příliš aromatické, aby se ze silvestrovské oslavy nestalo něco, co vám ještě dlouho nebude vonět. Mezi tradiční tipy na Silvestra se řadí i maso v mnoha podobách. Uzené, sušené, pečené a tak dále. Co třeba taková kuřecí křídla nebo krabí tyčinky v salátu? Alternativ je hodně. Optimální je vystřídat teplý a studený raut.

Zdravé pohoštění nesmí chybět

V každém případě. Ne všichni musí sníst kilogramy masa a různých tučných sýrů. Popravdě především ženy drží nejrůznější diety a snaží se udržet linii. Proto není problém nechat si přichystat zdravé silvestrovské pohoštění. Jaké může být?

Ovoce a zelenina v hlavních rolích

Zdravé stravování je pochopitelně spojené hlavně s konzumací ovoce a zeleniny. Proč také ne? Třeba ovoce vypadá na talířích náramně. Stačí jej dokonale nakrájet, nastrouhat a vytvoříte unikátní variace, na které se budou hostům sbíhat sliny. Kombinace barev s takovou paprikou, okurkami, ředkvemi či rajčaty vymyslíte náramné. Zeleninový salát vám musí chutnat. To samé platí o ovoci. V době, kdy je běžně dostupné nejen to naše, ale i exotické, se můžete spolehnout, že salát bude vypadat skvěle.

Chlebíčky mohou být i zdravé!

Nevíte, co servírovat místo chlebíčků? Nevadí, klidně si je dopřejte i tak. Jen byste měli pro zdravou podobu volit místo světlé veky vícezrnnou, případně rýžovou placku nebo knäckebrot.

K Silvestru patří i skvělé nápoje

Volit samozřejmě můžete i mezi těmi alkoholickými. Ostatně mnozí z nás mají Silvestra spojeného s vínem, šampaňským nebo pivem či nějakým drahým destilátem. Proč také ne? Když budete pít s mírou, není problém a silvestrovská párty se podaří. Důležité je odpustit si míchání alkoholických nápojů. To dopadá prakticky vždy špatně. To ale neznamená, že byste si nemohli dát nějaký ten míchaný drink. Pijte ale stále stejný druh. Stejně tak se nevyctí zapomínat na zapíjení alkoholu nealkem.

Děti chtějí slavit také

Připadá vám Silvestr jako svátek pro dospělé. Ano, možná to tak vypadá, nicméně ani děti nebudou chtít jít jen tak brzy spát. Proto na ně nezapomínejte a přichystejte jim občerstvení na dětské party. Budou rády za cokoli, co nebude výrazně slané a kořeněné.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.