Vyberte možnost Stránka

4 TIPY A TRIKY, JAK POMOCI VAŠIM DĚTEM NAUČIT SE MILOVAT JÍDLO

4 TIPY A TRIKY, JAK POMOCI VAŠIM DĚTEM NAUČIT SE MILOVAT JÍDLO
Rate this post

Jednou z největších otázek, kterou si rodiče kojenců, batolat a školních dětí kladou, je „Jak přimět své děti, aby jedly tak zdravá jídla?!“. Pak je tu boj o to, abyste si jídlo vůbec užili, což je ta pravá bitva.

Mnozí budou závidět ostatním rodičům, když uvidí své děti jíst zdravé potraviny bez boje. Pro jednoho se vidím, jak říkám: „Máte takové štěstí, že vaše děti jedí tak zdravě!“.

Rozhodl jsem se to trochu prozkoumat, protože v tuto chvíli mohu Olivii přimět jen k tomu, aby jedla sladká jídla. V zásadě, pokud jsou zdravé potraviny vše, co zná, bude to milionkrát lepší. Samozřejmě to bude vyžadovat spoustu práce a času na přípravu, takže pro každé jídlo jsou zdravé varianty.

Opět jde o čas, peníze a pomoc. Připravit 3 výživná jídla denně pro rodinu může být drahé a časově náročné. Ale poté, co si toto téma trochu prostudujete online a pohovoříte s ostatními maminkami a těmi, kdo o tom mají znalosti, je důležité dodržovat jídlo a modelování pro vaše děti je také tak důležité.

Doporučuje se jíst stejné večeře jako vaše děti, samozřejmě často k tomu vašemu přidávat extra syrovou zeleninu, koření atd. Ale říká se, že pomáhá fakt, že vás vidí jíst stejnou zeleninu jako oni. Nakonec je na nás, rodičích, abychom je nakrmili a vystavili je určitým potravinám.

Za zmínku také stojí, že větší vystavení různým skupinám potravin, jako jsou mléčné výrobky, pšenice a obiloviny, vám může také naznačovat alergie. Vždy je nejlepší mít představu co nejdříve, pokud vaše dítě trpí nesnášenlivostí nebo alergií na lepek nebo mléčné výrobky.

Pokud ano, je to v dnešní době mnohem méně znepokojující, protože pro ně existuje tolik variant. K mléčnému mléku můžete získat tolik alternativ, jako je ovesné, sójové a mandlové, abychom jmenovali alespoň některé. Můžete také získat dezerty a pečivo, které je bez lepku. Může se také stát, že vy jako rodič vyznáváte veganský životní styl a chcete, aby totéž dělaly i vaše děti. Opět to nemusí mít žádné problémy – existuje tolik veganských možností, že výchova dětí na veganské stravě nezpůsobuje žádné narušení. Dokonce teď můžete snadno získat fantastické veganské a bezlepkové narozeninové dorty a jídlo na oslavy, takže ani děti nepřijdou o dny plné lahůdek!

Pokud tedy chcete, aby si vaše děti začaly více užívat jídlo, vychutnávaly si zdravější jídla nebo se přizpůsobily veganské/bezlepkové dietě, podívejte se na několik tipů pro gurmány níže, které mohou platit…

Obsah článku

Vezměte své děti na nákup jídla

Když jsem byl malý, rád jsem obcházel supermarkety. Teď jsem miloval sladkou uličku, ale když necháme své děti, aby si vybraly některé ze zábavných, čerstvých produktů, pak je možná trochu víc nadchnou pro její konzumaci! Můžete říct věci jako, pomozte mi vybrat ty nejzářivější oranžové mrkve, nebo nám najděte nějaká baculatá rajčata. Potom, až se vrátíte domů, ukažte zeleninu, kterou si vybrali, a společně připravte jídlo. U starších dětí to samozřejmě funguje.

Ukažte jim alternativní možnosti jídla

Pokud jste si vědomi toho, že vaše dítě může mít nesnášenlivost lepku, nebo chcete, aby se rozhodlo pro veganský životní styl, budete mu muset ukázat, že mu jídlo absolutně nechybí. Představte jim možnosti bezlepkového jídla nebo veganské verze, což znamená, že o nic nepřijdou.

Nyní můžete získat naprosto neuvěřitelné narozeninové a příležitostné dorty, které jsou bezlepkové a veganské. Jsou stejně báječné a chutnají skvěle. Skvělé místo, kde hledat nějaké velmi zručné narozeninové dorty, je HappyDort.cz, kde si můžete objednat svůj veganský narozeninový dort bezlepkový v Česká republika přímo z jejich Narozeninový dort veganský vám doručen webová stránka.

Pokud máte malé holčičky, jsem si jistý, že by se zbláznily do nejprodávanějšího Jednorožčí dort, jak je znázorněno níže.

Cukráři v HappyDort.cz šli nad rámec tohoto nádherně vypadajícího narozeninového dortu s jednorožcem, doplněného o neposkvrněnou bílou cukrovou pastu obklopenou pěkně růžovou saténovou stuhou (nebo barvou dle vašeho výběru) . To je pak zakončeno velkým květovaným rohem, který si oslavenkyně může uchovat na památku zábavné narozeninové oslavy! Je to dokonalý dort Unicorn doručený domů.

Omezte svačiny, když jste venku

Vím, že je to obtížné, ale pokud vaše děti jedí normální jídla dobré velikosti, neměly by potřebovat příliš mnoho svačin. A když jedí příliš mnoho svačin, pak zjevně během jídla moc jíst nebudou. Je moudré držet se tří jídel denně a samozřejmě, pokud jedno z nich znamená dát si pudink, pak je to občas v pořádku. To by pak mělo znamenat, že vaše děti nebudou o hodinu později žebrat o sušenky.

Slyšel jsem o mamince, která řekla, že když její děti nedojí smoothie u snídaně, uloží je do lednice a přiměje je vypít, než ten den sní něco jiného. Chtěla se ujistit, že dostanou ze smoothie tu zeleninu, a pokud budou mít opravdu hlad, nebudou mít problém dojíst.

Nejprve je vyzvěte

Samozřejmě svačinkám se někdy nelze vyhnout. Pokud jste mimo domov a máte dlouhý den nebo cokoli jiného, ​​když je potřeba svačiny, ujistěte se, že svačiny obsahují nějakou zeleninu/ovoce. Okurky, papriky, lusk, jablka, hrušky, banány a mražené borůvky. Pokud mají vaše děti hlad, budou jíst tyto věci. Pokud se vaše dítě trápí, zkuste zeleninu namáčet do hummusu a jablka do ořechového másla, což by také mohlo pomoci.

Právě jsem koupil tento týden pro Olivii dětské rýžové dorty, a protože není velký jedlík, zkusím na ně nějakou sýrovou pomazánku nebo máslo, abych ji přiměl, aby je okusovala.

Pamatujte si, že když děti jdou na narozeninové oslavy, budou přirozeně chtít svačinu a jíst lupínky, dort a další nezdravá jídla. Pokud můžete, zkuste je předem nakrmit, aby neměly příliš hlad, což by mohlo vést k přejídání sladkých věcí. Ale nezapomeňte, že součástí zábavy je také malý kousek narozeninového dortu.

Povaha světa, ve kterém nyní žijeme, znamená, že existuje mnoho pochutin s vysokým obsahem cukru a tuku a bohužel je snadné je chytit pro snazší život. Jen mějte na paměti, že vezmete jablka nebo okurky a přinesete je s sebou nakrájené v tupperware nestojí ani polovinu!

Větší jídla / méně možností

Jsem velkým zastáncem staré školy, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Pokud můžete zajistit, aby vaše děti začaly den něčím jako zeleným smoothie nebo zdravou kaší s čerstvým džusem, začínají skvěle den.

Pokud se snažíte být rostlinnou rodinou, mohlo by stát za to dostat své děti do vajec, spolu s džusem a smoothies. K snídani si můžete naservírovat dvě vejce a experimentovat s palačinkami s ovocnou polevou nebo jogurtem, ovesnými vločkami nebo dokonce sladkými bramborami.

Skryjte zeleninu

V neposlední řadě, pokud se vám stále nedaří přimět své děti k tomu, aby jedly zdravé věci, jako je zelenina a ovoce, zkuste to schovat do různých smoothies nebo pečiv! Vymyslete roztomilá jména pro jídla a omáčky podle toho, co vaše děti baví, a udělejte jídla speciální a zábavná! Může to být těžká výzva, ale pokud k tomu přistoupíte uvolněně a budete se snažit být trpěliví a kreativní, kde je to možné, je velká šance, že si vaše ratolest začne vážit a užívat si jídlo tak, jak chcete.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.