Vyberte stránku

Víte, čím jednoduše a levně pozměníte vzhled nábytku?

Víte, čím jednoduše a levně pozměníte vzhled nábytku?

Obměnit vybavení nábytku není jen tak. Nové skříně, postele, gauč, stojí hromadu peněz, a proto je skvělé, když víme, co můžeme udělat, abychom sice opticky vybavení obměnili, ale ve skutečnosti „jen“ pozměníme pár drobností. Tady je pár tipů, jak změnit nábytek, abyste nemuseli kupovat nový, ale přesto se cítili jako v novém.

Vyměňte nábytkové kování

Jestliže přijdete na návštěvu k někomu, kdo má kupříkladu na kuchyňské lince úchyty z kovu a porcelánu, jistě si tohoto netradičního doplňku všimnete. Stejné kouzlo můžete udělat u vás doma. Nábytkové kování ať už na kuchyňské lince, obývací stěně, dětském nábytku, ale také na dveřích, komodě v předsíni atd., může změnit celkový ráz nábytku. Anebo vyměňte jeho nožky, pokud jsou viditelné.

 

I když se to nezdá, moderní kliky dovedou opticky změnit vzhled dveří. Pokud vyměníte umělou starou kliku za novou, hliníkovou s jiným tvarem, dveře budou vypadat úplně jinak. Nábytkové kování je jednou z možností, jak obměnit interiér.

Použijte nové potahové látky

Vynovit domácnost můžete i s použitím látek. Jak potahových, tak dalších. Ušijte nové závěsy, ubrus, polstrování na židlích, nové povlaky na polštářky na gauči, anebo nechte přímo přečalounit gauč.

Barevné stěny

Opticky velmi změníte domácnost i v případě, že některou stěnu v místnosti, nebo část stěny, nalíčíte jinou, výraznou barvou. Anebo použijete tapetu či nalepovací obrázek.

Rozmístěte v domě či bytě květiny

I zeleň velmi obmění domácnost. Pokud květiny nemáte, jejich použití dodá příbytku na útulnosti, svěžesti. Pokud nějaké pěstujete, zkuste je změnit za větší či menší typy, vyberte i kvetoucí.

Myslete na podlahu

I díky podlaze můžete velmi pozměnit prostředí. Zkuste koupit kusový koberec, který umístíte do obýváku, ložnice nebo na chodbu. Uvidíte, že prostor získá jiný šmrnc.

Vidíte, že pozměnit domov můžeme mnoha způsoby, které nejsou nákladné. Záleží jen na vás, pro co vše se rozhodnete a jak velké změny budete chtít udělat.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.