Vyberte možnost Stránka

Vybavení dílny, bez něhož se neobejde žádný kutil a profesionální řemeslník

Vybavení dílny, bez něhož se neobejde žádný kutil a profesionální řemeslník
Rate this post

Řada živnostníků, kteří se zabývají výrobou nábytku a dalších produktů, přesunuje svoji činnost do domácích podmínek. Pakliže máte volnou místnost v domě, nepoužívanou garáž či kůlnu, lze si tyto prostory poměrně snadno přizpůsobit tak, abyste v nich mohli pracovat. Důležité je si pořídit alespoň základní vybavení, ruční nářadí nevyjímaje.

Pracovní stůl

domácí dílně by rozhodně neměl chybět pracovní stůl neboli ponk, respektive hoblice v případě truhlářské varianty. Na něm se dá opracovávat dřevo, kov, plasty a další materiály. Ponk má být vždy dostatečně stabilní a robustní, aby se ani při náročnější činnosti a pod těžšími předměty nepřevrhl. Pracovní deska, která je většinou ze dřeva, musí být odolná vůči poškození. Ideální je, pokud má ponk velké množství přihrádek a zásuvek, pak totiž můžete mít veškeré ruční nářadí neustále u sebe, aniž byste museli odbíhat od stolu jinam.

Dílenské skříňky a nářadí

Praktickou záležitostí, jež se rozhodně v dílně bohatě uplatní, je speciální dílenská skříňka. Existují dokonce modely v pojízdné variantě. Díky kolečkům si můžete v takovéto skříňce lehce převážet nářadí po pracovně tak, jak zrovna potřebujete. Pohyblivé dílenské skříňky jsou často využívané například automechaniky, kteří pak mají po ruce veškeré ruční nářadí, nástroje a pomůcky. A pokud jde o samotné nářadí, rozhodně vsaďte na kvalitu před co nejlevnějším řešením. Špičkové řešení představuje namátkou oblíbené Yato nářadí, které je k dostání ve vybraných tuzemských obchodech a eshopech.

Šatní skříně

Do dílny dále určitě patří také šatní skříň, kam si uložíte pracovní či civilní oděvy. Stačí obyčejná plechová skříň, které nevadí ani prašné a špinavější prostředí, což je typické právě pro prostory dílen.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.