Vyberte možnost Stránka

Jak se zbavit vlhkého zdiva u rodinného domu? Přinášíme prověřené řešení

Jak se zbavit vlhkého zdiva u rodinného domu? Přinášíme prověřené řešení
Rate this post
!AdSense – before contentVlhké zdi jsou častým problémem zejména u starších rodinných domů, ale mohou se objevit i u relativně nových staveb, pokud byla špatně provedená jejich izolace.

Jde o stav, který nejenže zkracuje životnost objektu, ale rovněž může mít i negativní dopad na vaše zdraví.

Existuje několik způsobů, jak se dá s vlhkostí bojovat. Profesionální odstranění problémů se zpravidla soustředí na 2 metody – podřezání zdiva řetězovou pilou a diamantovým lanem. Jde o poměrně náročný proces, k němuž je zapotřebí mít dostatečné zkušenosti, proto doporučuji obrátit se na zkušenou firmu.

Použití řetězové pily

Podřezání zdiva řetězovou pilou je nejčastějším způsobem. Výhodou je především fakt, že se jedná o poměrně rychlý proces s dobrým výsledkem, který výrazně sníží pronikání vlhkosti z půdy.

sanace

Sanace zdiva probíhá tak, že se nejprve odstraní omítka. Do vzniklých spár, kterou vytvoří řezací stroj, se následně vloží izolační fólie. Zeď se pak zacelí cementovou směsí.

Diamantové lano

Řetězová pila se ne vždy hodí, používá se hlavně u cihlových domů. Pakliže má dům zdivo z jiného materiálu, je vhodnější zvolit diamantové lano. Nejprve dojde k navrtání otvorů do zdi, lano se jimi provlékne a následně se do prořezaných míst vloží cementová směs.

sanace-2

Jde o nákladnější způsob nežli použití pily.

vysoušení zdiva je samozřejmě možné použít i konzervativnější způsoby – od použití odvlhčovačů až po speciální sanační nátěry apod. Ne vždy ale dokáží pronikání vlhkosti zcela zabránit.

Proto je vhodné se důkladně poradit s odborníky, abyste se problémů zbavili efektivně a levně. V tuzemsku se sanací zdiv zabývá kupříkladu společnost František Hróz – Izolace a sanace vlhkých budov. V rámci vaší poptávky vám vždy doporučí nejvhodnější řešení pro váš rodinný dům či jiný objekt.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.