Vyberte možnost Stránka

Jaké nářadí si připravit pro budování koupelny?

Jaké nářadí si připravit pro budování koupelny?
Rate this post
!AdSense – before contentAby byl obklad koupelny prostě dokonalý, je zapotřebí mít správné nářadí. Máte všechno nářadí?

Pustili jste se do obkládání koupelny svépomocí? Zjistěte, zda máte všechno potřebné nářadí!

Obsah článku

Nářadí pro obklad koupelny

Dvakrát měř a jednou řež!

Před tím, než začnete pokládat, je třeba vše dobře proměřit a tím myslíme nejen samotný prostor, ale také obklady. K tomu bude zapotřebí nejen tužky, pásma, metru, ale také vodováhy a olovnice. Pokud vám měření ‘’postaru’’ nic neříká, můžete měření zvládnout i pomocí laserového měřiče.

Koupené obklady bude jistě potřeba pro dokonalou pokládku upravit. Úpravy můžete provádět pomocí řezačky na obklady. Při výběru se zaměřte především na kvalitu nářadí, protože nekvalitní řezačka vám dlaždičky nařeže nepřesně a tím tak budete muset obklady vyhodit či je použít ovšem s vědomím, že výsledek nebude stát za nic. na výběr máte z ručních řezaček nebo elektrických, která ulehčí práci, ale je zapotřebí koupit tzv. diamantový kotouč. Práce s elektrickou řezačkou vyžaduje zkušenosti.

Lepení obkladů

Dobře rozmíchanou lepící hmotu je třeba na zeď nanášet rovnoměrně a celoplošně. K tomu využijete zubovou stěrku, jejíž zoubky se velikostně liší v závislosti na tom, kolik lepící vrstvy budete potřebovat. Malé, lehké obklady vyžadují menší množství lepící hmoty než ty velké a těžké. Při lepení využijete i rukavic.

Na spáry

Aby byl výsledek dokonalý, je třeba zvládnout také spárování. K němu využijte distančních mřížek, které zaručí stejné mezery mezi dlaždičkami po celé jejich délce. Mezi předposlední úkony obkládání patří očištění dlažby a obkladů pomocí houby a suchého hadříku. Mezery vzniklé v prostoru mezi obklady a okraji vany či umyvadla, je třeba utěsnit silikonovým tmelem. Tmel uhlazujte mokrým prstem.

Jak jste zvládli pokládku obkladů?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.