Vyberte možnost Stránka

Střídavá péče začala aneb poprvé sám s dětmi

Rate this post

Čeká vás v blízké době několik dní nebo rovnou celý týden sice s vlastními dětmi, ale poprvé sám a v novém bydlení? Rozvádíte se a nedávno se u soudu stanovilo, jak to tedy bude v rámci střídavé péče probíhat.

Už nyní víte, že v horizontu několika dní budou vaše děti s vámi poprvé zcela samy, ve vašem novém bydlení a hlavně pod vaším vedením.

Co vás vlastně čeká a jak se co nejlépe připravit?

Obsah článku

Základní plán

Abyste zvládli první týden (a pak i ty další) se svými dětmi ve střídavé péči, je nutné si předem všechno dobře připravit. Sice s vámi děti vyrůstaly od narození, ale většinou to byla vaše žena, kdo organizoval vybavení, nákupy, program a spoustu dalších věcí, které jsou k dobrému chodu domácnosti bezpodmínečně potřebné.

Plán bude opravdu jen základní, děti se v každém prostředí chovají trochu jinak, a také teprve konkrétní situace ukáží, co všechno ještě budete muset doplánovat a doladit. Proto si udělejte základní obrys toho, co je potřeba připravit, nakoupit, zařídit, promyslet. Dětem se možná změní i způsob dopravy, respektive trasa dopravy do školy – i na to je potřeba pamatovat.

Zajetý režim

Během rozvodového řízení není moc čas sledovat, co vaše děti zrovna dělají a jaký mají režim. Zejména tehdy, když jste se stěhoval pryč ještě před dohodou o střídavé péči. Takže prvním krokem, který je nutné v přípravě sebe sama na střídavou péči udělat, je zjištění režimu, jaký teď děti vůbec mají.

Ze začátku se mu snažte přizpůsobit, postupně bude možnost jej měnit podle toho, jak to vám i dětem bude vyhovovat. Pokud ale dětem bude třeba cesta do školy od vás trvat déle, je na to samozřejmě potřeba myslet hned od začátku.

Budou u vás děti muset do školy vstávat dřív, než byly zvyklé? Co třeba jim zpříjemnit vstávání netradičním budíkem? Mohl by je probudit třeba nějaký létající předmět – Tchibo nabízí rovnou Létající míček řízený senzorem. Po takovém buzení od tatínka se bude chtít vstávat každému.

A pak už to pojede, jak jsou děti navyklé – oblékání, snídaně, poslední přípravy do školy a hurá do světa.

Věcná výbava

Školní potřeby si děti jistě přinesou s sebou. Ale co ten zbytek? Nemohou se přece každý týden kompletně celé stěhovat k mamince a pak zase k tatínkovi. Spoustu věcí holt budou muset mít pořízených dvakrát a budou pro ně přichystané jak u maminky, tak u tatínka.

Abyste třeba za oblečení, pyžamo, povlečení, či boty nemuseli utrácet zbytečně mnoho, poohlédněte se po něčem například v bazaru. Jestli nejste bazarový typ, hledejte něco v akčních nabídkách obchodů. Kik akční leták vždycky nabídne zajímavé kousky i pro děti.

pexels-photo-853408

Hračky nesmějí chybět

Ať se svým dětem rozhodnete v týdnech střídavé péče věnovat sebevíc, stejně se to bez hraček neobejde. Děti si s sebou jistě budou chtít přenášet své plyšové či jiné miláčky. Ale budou potřebovat i jinou nabídku hraček.

Pokud vůbec netušíte, co by se jim teď u vás mohlo hodit, vezměte je na nákupy s sebou. V hračkářství Pompo si to spolu pořádně užijete. S sebou domů si odnesete to, o čem si budete jistí, že se líbí i vašim dětem. A do zálohy kupte i nějakého dalšího plyšového miláčka – pro případy, že by toho svého zapomněli u maminky.

pexels-photo-286625

Začínáme

Tak, a je to tu. Zanedlouho si máte jet děti vyzvednout do školy. A ze školy se jede rovnou k vám. Anebo radši napřed do těch hraček, ať děti do vašeho nového bytu přijedou s novou hračkou, kterou také budou teprve seznamovat s prostředím. Bude chviličku trvat, než si na novou roli zvyknete vy i děti. Ale snad se to oběma stranám co nejdříve podaří.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.